2023-05-19

Гандбольний клуб «Донбас» – бронзовий призер Кубку України сезону 2022/2023

14-15 травня в місті Ужгород відбувся Фінал чотирьох Кубку України з гандболу серед чоловічих команд сезону 2022/2023 років.

За нагороди сперечалася трійка кращих у цьогорічній Суперлізі чемпіонату України – запорізький «Мотор» (переможець), «Одеса» (срібний призер), «Донбас» (бронзовий призер), а також новий переможець Вищої ліги «Ізмаїл».

Гандболісти «Донбасу», які представляють Школу вищої спортивної майстерності Донецької області, провели два матчі.

Спочатку підопічні тренерів Івана Фучеджи та Миколи Шарка зустрілися з «Одесою». Десять днів тому у вирішальному матчі за «срібло» Суперліги «донбасівці» домінували в грі, але втратили перевагу в кінцівці й поступилися суперникам у серії пенальті. Півфінальний матч Кубку України вже мав свій сценарій. Більшу частину стартової половини гри в рахунку знову вели спортсмени Донеччини, але зрештою далася взнаки їх фізична втома через відсутність замін. Перший тайм завершився 14:16 на користь одеситів, які в другій половині підтримали цей темп і ще трохи збільшили свою перевагу – фінальна сирена зафіксувала рахунок 22:27.

У матчі за «бронзу» Кубку України «Донбас» зустрівся з «Ізмаїлом». Суперник продемонстрував добру зарядженість на боротьбу, але врешті-решт клас гандболістів Донеччини був вищим – 16:12 у першому таймі та 28:23 за підсумками гри.

Найбільш результативним у складі «Донбасу» в рамках Фіналу чотирьох Кубку України став Іван Черевко, який відзначився 18 голами. Сергій Дубовик закинув у двох матчах 10 м’ячів, Віталій Псьол – 8 м’ячів.

Таким чином, ГК «Донбас» завершив сезон 2022-2023 років бронзовими медалями української Суперліги та Кубку України. «Золотий» дубль – у запорізького «Мотора», подвійне «срібло» – у «Одеси». Церемонію нагородження провели державний тренер України з гандболу Олександр Чайченко та перший віцепрезидент Федерації гандболу України Євген Петрушевський.

«У цілому виступом ми вдоволені, – прокоментував сезон головний тренер ГК «Донбас» Іван Фучеджи. – Планували 2-3 місце, але до «срібла» трохи не дотягнули. На жаль, забагато травмованих виявилося. Довелося догравати обмеженим складом, тому з «Одесою» нас не вистачило. А «Ізмаїлу» ми просто не мали права поступитися. За підсумками цього сезону зробимо висновки, і почнемо новий вже в повному складі. Наполегливу підготовку проводитимемо і в перехідному періоді до липня, і далі, починаючи з серпня. Ми не можемо жалітися, адже потужну підтримку нам у цей непростий час надавало управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації і Школа вищої спортивної майстерності регіону, за що їм велика вдячність. Звичайно, щиро дякуємо й Збройним Силам України за можливість грати і здобувати перемоги».

Більше світлин з Фіналу чотирьох Кубку України з гандболу – на нашій сторінці в соціальній мережі Facebook: www.facebook.com/shvsm.dn.ua (за посиланням).