Олімпійські ігри в Парижі

2024-02-27

На церемонії «Спортивне сузір’я Донеччини – 2023» нагородили кращих спортсменів, тренерів і діячів спорту

27 лютого в Києві відбулася церемонія нагородження «Спортивне сузір’я Донеччини», на якій відзначили кращих у сфері фізичної культури та спорту за підсумками 2023 року.

Захід провели втретє за ініціативи й організаційних зусиль Донецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» і сприяння управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації. Він був започаткований 16 лютого 2022 року в місті Слов’янськ, а вдруге пройшов 17 лютого 2023-го в столиці України.

На церемонії «Спортивне сузір’я Донеччини – 2023» спеціальні нагороди спортсменам, тренерам і спортивним діячам вручили: голова облдержадміністрації, начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, народний депутат України, член Комітету Верховної ради з питань молоді та спорту, в.о. президента Федерації легкої атлетики України Ольга Саладуха, президент Спортивного комітету України Ілля Шевляк, начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик, голова Відділення НОК України в Донецькій області Віктор Ремський.

«Радий особисто вітати кращих із кращих представників спортивної сфери Донеччини. Сподіваюсь, невдовзі ми зможемо провести таку урочисту зустріч у рідній Донецькій області. Дякую кожному та кожній, хто продовжує працювати заради зміцнення міжнародного іміджу нашої держави: спортсменам, тренерам, керівникам спортивних організацій та громад. Вірю, що попереду нас чекає ще багато здобутків – як у спорті, так і на всіх інших фронтах у боротьбі України за свою Незалежність. Разом – до нових перемог», – зазначив Вадим Філашкін.

З метою заохочення нових звершень Донеччини очільник регіону передав сертифікати на придбання велозапчастин для олімпійців Валерії Кононенко та Анатолія Будяка, а також для паралімпійця Єгора Дементьєва.

«Дорогі спортсмени та тренери Донецької області, сердечна подяка вам за те, що завдяки вашій кропіткій праці на міжнародних аренах майорить прапор України. Усі ми розуміємо, що в умовах війни, будучи не вдома, не в рідному краї, дуже складно готуватися до змагань найвищого рівня. Але все одно потрібно наполегливо працювати, прославляти державу і показувати всьому світу: Україна була, є і буде. Упевнений, що Донеччина матиме ще багато досягнень на найвищому рівні завдяки потужному керівництву регіону, яке з року в рік гідно підтримує своїх спортсменів і тренерів», – сказав Вадим Гутцайт.

«Дуже приємно продовжувати традицію відзначення кращих із кращих у спорті. За можливість зібратися в одному місці, у першу чергу, ми висловлюємо вдячність Силам оборони України. А за спортивні перемоги у славу Донеччини та України, попри випробування, спричинені війною, дякуємо атлетам, тренерам і функціонерам, які віддаються на повну, є справжніми патріотами своєї справи та рідної країни. Я неймовірно пишаюся нашою спортивною спільнотою – разом ми сильні та непереможні. Невпинно продовжуймо рух уперед, розвиваючи й надалі наші вагомі напрацювання та ініціативи», – наголосив Володимир Мицик.

Начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації подякував Вадиму Філашкіну за багаторічні особисті зусилля, спрямовані на зміцнення та примноження славних спортивних здобутків Донецької області, і вручив йому відзнаку «Надійна опора спортивної Донеччини».

«На сьогоднішній церемонії нагородження я рада бути в спортивному колі моєї рідної Донеччини, – привітала присутніх Ольга Саладуха. – В усі часи Донецька область славилася, як потужний спортивний регіон. Тут народжувалися зірки світового спорту, тут була розгалужена мережа спортивних об’єктів, тут існувала власна тренерська школа. На превеликий жаль, російська гібридна агресія, а потім повномасштабне вторгнення завдали Донецькій області величезної шкоди. Зараз головне – зберегти людей, які після завершення війни зможуть відродити всі кращі традиції, притаманні донецькому спорту».

Народний депутат України, член Комітету Верховної ради з питань молоді та спорту зауважила, що протягом 10 років війни управлінням фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації було зроблено максимум можливого, аби дати потрібний імпульс величезному спортивному потенціалу цього регіону, і вручила Володимиру Мицику відзнаку «Міць спортивної Донеччини».

«Величезна повага і низький уклін усім, хто незважаючи на воєнні умови продовжує працювати на благо спорту України, присвячуючи їй перемоги. Бажаю спортсменам Донеччини повернення в рідні відновлені міста, здобуття омріяних нагород на змаганнях найвищого рівня та теплої підтримки від близьких людей протягом усього спортивного шляху. Нехай рідні та всі земляки пишаються вашими досягненнями», – сказав Ілля Шевляк.

«Результати спортсменів Донеччини завжди є вражаючими. І вони стають можливими завдяки підтримці великої кількості людей. Визначну цінність мають і увага керівництва національних та обласних структур, і завзяття й відданість спортсменів та тренерів. А українські захисники й захисниці, демонструючи надзвичайні силу духу та мужність, дають нам впевненість у тому, що ми переможемо, відбудуємо зруйноване, створимо нову сучасну інфраструктуру», – зазначив Віктор Ремський.

Особливим моментом на церемонії нагородження стала промова Віктора Смирнова – Героя України, заслуженого майстра спорту з плавання серед спортсменів з вадами зору, володаря п’ятнадцяти медалей Паралімпійських ігор, якого удостоїли відзнакою «Легенда спортивної Донеччини». Віктор оголосив рішення про завершення професійної спортивної кар’єри: «Дуже зворушлива мить для мене. Позаду – 23 роки змагального досвіду та безліч нагород, за які я хочу подякувати, у першу чергу, тренерам Андрію та Світлані Казначеєвим. Вони почали заняття зі мною, коли мені було 15 років, і «вивели» на паралімпійський п’єдестал. Слова вдячності за вагому підтримку я адресую також своїй дружині Юлії, керівництву Донецької облдержадміністрації та управління фізичної культури та спорту ОДА, колективам Донецької обласної ДЮСШ для осіб з інвалідністю, Донецького регіонального центру «Інваспорт», Донецького регіонального центру спортивної медицини, відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Слов’янської міської адміністрації. Бажаю молодим і перспективним атлетам добре працювати на тренуваннях і досягати всіх цілей, у тому числі медалей Паралімпійських ігор!».

Лауреати церемонії «Спортивне сузір’я Донеччини – 2023»

«Спортсмен року»:

– олімпійські види спорту: Вікторія Ткачук – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, переможниця командного чемпіонату Європи 2023 року в другому дивізіоні, володарка ліцензії на участь у Олімпійських іграх-2024 (першої для Донецької області);

– неолімпійські види спорту: Олександр Вересюк – заслужений майстер спорту України з сумо, у 2023 році – переможець і срібний призер чемпіонату світу, двічі срібний призер Всесвітніх ігор єдиноборств, володар двох золотих нагород та однієї «бронзи» чемпіонату Європи;

– особи з інвалідністю: Андрій Трусов – заслужений майстер спорту України з плавання, у 2023 році – п’ятиразовий переможець і володар однієї «бронзи» на чемпіонаті світу, автор двох рекордів світу та одного рекорду чемпіонату світу.

«Тренер року»:

– олімпійські види спорту: Олена Чумак та Анатолій Чумак – заслужені тренери України з легкої атлетики, тренери-викладачі Школи вищої спортивної майстерності, наставники Вікторії Ткачук;

– неолімпійські види спорту: Олег Рева – заслужений тренер України з сумо, наставник Олександра Вересюка та Єлизавети Моренко;

– особи з інвалідністю: Андрій Казначеєв – заслужений тренер України з плавання, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, повний кавалер ордену «За заслуги», наставник Андрія Трусова, Данила Чуфарова, Ігоря Німченка.

«Юна зірка»:

– Марія Єфремова – майстер спорту України міжнародного класу з боротьби вільної, у 2023 році – чемпіонка Європи серед юніорок віком до 20 років, срібна призерка юніорського чемпіонату світу.

«Надія спортивної Донеччини»:

– Андрій Гарбар – майстер спорту України міжнародного класу з тхеквондо (ВТФ), у 2023 році – переможець чемпіонату Європи в олімпійській ваговій категорії +80 кг, бронзовий призер Всесвітньої літньої Універсіади.

«Легенда спортивної Донеччини»:

– Віктор Смирнов – Герой України, заслужений майстер спорту з плавання серед спортсменів з вадами зору, володар п’ятнадцяти медалей Паралімпійських ігор (6 золотих, 4 срібних, 5 бронзових), а також низки нагород чемпіонатів світу та Європи.

«Спортивна школа року»:

серед спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву: Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з важкої атлетики (директор Ігор Конопльов);

– серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл: Обласна дитячо-юнацька спортивна школа для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків (керівниця Наталія Туробова).

«Кращий місцевий центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»:

– Покровський міський центр «Спорт для всіх» (директор Олег Юркін).

«Координатор року соціального проєкту Президента України «Активні парки – локації здорової України»:

– Ольга Антоненко (координатор з Покровської громади).

«Спортивна громада року»:

– Мангушська селищна територіальна громада (очільник Володимир Матяш);

– Покровська міська територіальна громада (очільник Сергій Добряк).

«Спортивна організація року»:

– Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (директор Сергій Головченко).

«Підтримка спорту»:

– Обласне комунальне підприємство «Центр кіномистецтва та культури» (директор Сергій Луньов).

Наприкінці заходу учасники церемонії «Спортивне сузір’я Донеччини – 2023» привітали дітей-переселенців, які на локації «Культурного хабу Донеччина» власноруч зробили маленькі презенти для гостей. За свою творчість хлопці та дівчата були заохочені подарунками від Донецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Почесні гості на згадку про захід отримали чудові портрети від художника Дениса Дреймана, який у «Культурному хабі Донеччина» проводить заняття з малювання.

Поділитися

теги:

Наші партнери