Олімпійські ігри в Парижі

2023-02-28

Олімпійські надії Донеччини в легкій атлетиці та боксі

Чергове онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, що проходить під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимира Мицика, присвятили двом видам спорту: легкій атлетиці й боксу.

«Дуже важливо для нас, яким буде рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо можливого допуску на офіційні змагання російських і білоруських спортсменів – при тому, що зараз вже понад 30 країн висловили рішучу підтримку позиції України: представникам країн-агресорів не місце на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх, допоки в Україні триває війна. Добре, що цим питанням особисто опікуються Президент Володимир Зеленський, Міністр молоді та спорту й президент НОК Вадим Гутцайт.

Попри очікування на резолюцію від МОК, ми маємо продовжувати сприяти планомірній підготовці наших спортсменів до престижних стартів. Аби атлет здобув таку жадану олімпійську ліцензію, дуже багато потрібно зробити і функціонерам, і тренерам. У сьогоднішніх дуже складних умовах надзвичайно цінною є підтримка начальника Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка щодо реалізації багаторічних проєктів з розвитку спорту: це виплата і щомісячних стипендій провідним спортсменам та тренерам, і заробітної плати для перспективних атлетів, включених до Донецької обласної штатної команди резервного спорту, і одноразових грошових винагород за здобутки на офіційних міжнародних дорослих змаганнях. Продовжуємо рухатися вперед, маючи впевненість у професіоналізмі та самовідданості наших спортсменів і тренерів», – зазначив Володимир Мицик.

У актуальному списку атлетів Донецької області – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року, що затверджений на регіональному рівні 31 січня 2023-го та загалом включає 68 представників 15 видів спорту, представництво легкої атлетики складає 20 осіб:

– елітна група: Мар’ян Закальницький, Вікторія Ткачук (представники Бахмутської територіальної громади);

– провідна група: Михайло Брудін, Валерія Зіненко, Вікторія Калюжна, Марія Миколенко, Олексій Поздняков (усі – представники Дружківської громади), Аліна Логвиненко, Гліб Піскунов, Наталя Семенова, Сергій Смелик (Бахмут), Олександр Сітковський (Маріуполь);

– перспективна група: Артем Коноваленко, Марія Ларіна, Кирило Приходько, Олена Радюк-Кючук, Кристина Юрчук (усі – Бахмутська громада), Марина Ковтунова (Маріуполь), Богдана Семьонова, Олександр Сосновенко (Дружківка).

До числа кандидатів з боксу на участь у Олімпійських іграх від Донеччини наразі входять два спортсмени: досвідчена Ганна Охрей з Краматорська (провідна група) та 18-річний Максим Рудик із Маріуполя (перспективна група), який в цьому році вже перейшов з юніорського рівня на дорослий.

Олімпійський потенціал легкоатлетів та їх підготовку охарактеризували старший тренер відділення легкої атлетики Школи вищої спортивної майстерності, заслужений тренер України Костянтин Степанцов, тренер-викладач ШВСМ Тетяна Серорез, президент громадської організації «Федерація легкої атлетики Донецької області» Віктор Лис. Про перспективи боксерів станом на сьогодні розповів президент Регіональної федерації боксу Донецької області Дмитро Єлисєєв. Активно долучилися до обговорення директор ШВСМ Крістіна Русінова та директор Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки Ігор Анушкевич.

2023 рік для легкоатлетів стане багато в чому визначальним щодо виконання нормативів на Олімпійські ігри. Так, з 1 січня відбір розпочався для представників спортивної ходьби, марафону та бігу на 10000 м. Для усіх інших легкоатлетичних видів виконання олімпійських нормативів стартує з 1 липня.

Вікторія Ткачук буде вести планомірну підготовку та виступатиме на міжнародних стартах у основній дисципліні – біг на 400 м з бар’єрами, у якій є фіналісткою Олімпійських ігор-2020, срібною призеркою чемпіонату Європи-2022. Мар’ян Закальницький планує гідно проявити себе в спортивній ходьбі на дистанції 20 км (також є можливість потрапити до змішаної естафети на 35 км, що вперше буде представлена на Олімпіаді). Вікторія Калюжна, аби виконати олімпійський норматив на марафонській дистанції 42,195 км, має два міжнародних старти в 2023 році та один у 2024-му. Валерія Зіненко намагатиметься потрапити до числа кращих з бігу на 10000 м – на цій дистанції в 2022 році вона встановила два особистих рекорди, була четвертою на Кубку Європи та сьомою на чемпіонаті Європи. Михайло Брудін у свої 18 років вже показує достатньо високі результати в метанні диска, і за півтора роки, що залишається до Ігор у Парижі, намагатиметься виконати необхідний олімпійський норматив.

Через низку причин, які накопичуються з 2014 року, в Донецькій області зменшується кількість боксерів вищої майстерності. Наразі в цьому виді спорту кандидатами на участь у Олімпійських іграх від Донеччини є лише два представники ШВСМ: Ганна Охрей та Максим Рудик. Перший у 2023 році боксерський турнір в рамках відбору на Олімпійські ігри-2024 пройде з 21 червня по 3 липня в польському Кракові, де має виступити Ганна Охрей. А найближчим випробуванням для Ганни мають стати міжнародні змагання в квітні у Фінляндії. Для Максима Рудика участь у відбіркових олімпійських турнірах можлива за умови невдалого виступу на першому такому світовому старті його конкурента з основного складу збірної України.

Директор КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини» Антон Діденко наголосив, що запорукою успішних результатів спортсменів є регулярне фахове медичне обстеження та якісне відновлення від фізичних навантажень. Саме це ставлять собі за мету спеціалісти Донецького регіонального центру спортивної медицини. Так, постійно проводиться збір актуальних даних про стан здоров’я спортсменів, надаються особисті консультації. У смт Любешів Волинської області, де після релокації з Бахмута функціонує Центр, медичне обстеження та відновлювальні заходи вже пройшли легкоатлети Артем Коноваленко, Вікторія Калюжна, Валерія Зіненко. Також Центром запроваджено виїзні медичні обстеження для спортсменів Школи вищої спортивної майстерності та Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки.

«Спортивна спільнота Донецької області добре розуміє, що кожен на своєму місці має докласти максимум зусиль, аби славні традиції Донеччини зокрема та України в цілому були продовжені. Будь-яке випробування нам до снаги, якщо ми діятимемо спільно та злагоджено», – резюмував засідання координаційної ради Володимир Мицик.

Поділитися

теги: > >

Наші партнери