Олімпійські ігри в Лос-Анджелесі

2024-10-03

Скелелазка ШВСМ Донеччини Ксенія Горєлова – переможниця молодіжного чемпіонату Європи та Кубку Європи 2024 року

Молодіжний чемпіонат Європи зі скелелазіння в 2024 році прийняло французьке місто Труа – учасники змагань із низки країн визначали кращих у трьох дисциплінах: боулдерингу, трудності та швидкості.

«Золотом» скарбничку збірної України поповнила Ксенія Горєлова – 17-річна атлетка Школи вищої спортивної майстерності Донеччини, студентка Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки, стипендіатка Донецької області, представниця міста Краматорськ, яку підготував до змагань тренер Ігор Тяпкін.

У дисципліні «швидкість», що передбачає підйом на вертикальну стінку висотою 15 метрів за мінімальний час, Ксенія перемогла у молодіжній віковій групі «A» (U18). Вона випередила 14 суперниць із 7 країн: Австрії, Великої Британії, Італії, Німеччини, Польщі, України та Франції.

Кваліфікацію Горєлова подолала з другим серед учасниць часом 8.034 секунд, у чвертьфіналі та півфіналі її результати склали відповідно 8.28 та 7.85 с. Фінальне протистояння із французькою спортсменкою наша скелелазка виграла з часом 7.94 секунд.

Окрім тріумфу на молодіжній європейській першості, Ксенія посіла перше місце за підсумками молодіжного Кубку Європи зі скелелазіння 2024 року – рейтинг включає виступи на попередніх етапах Кубку в польському Любліні, італійському Меццоломбардо та словацькій Жиліні, а також на чемпіонаті у французькому Труа.

Додамо, що в складі збірної України на європейській першості нагородами також відзначилася 18-річна Анастасія Кобець із Краматорська – вихованка ОДЮСШ для дітей і спортсменка-інструкторка Донецької обласної штатної команди резервного спорту, тренером якої є Сергій Фомін. Вона здобула «бронзу» у дисципліні «трудність» та у двоборстві (комбінованому заліку, який враховує виступи в трудності й боулдерингу).