2024-06-18

Маріуполець Станіслав Оліферчик – срібний призер чемпіонату Європи зі стрибків у воду

З 17 по 23 червня сербська столиця Белград прийматиме змагання зі стрибків у воду в межах чемпіонату Європи з водних видів спорту.

Представником Донецької області в складі збірної України на турнірі є Станіслав Оліферчик – вихованець Школи вищої спортивної майстерності Донеччини, стипендіат Донецької області, представник міста Маріуполь, майстер спорту України міжнародного класу.

У перший день змагань зі стрибків у воду команда України, до якої крім Станіслава також увійшли Данило Аванесов, Каріна Глижіна та Анна Письменська, серед змішаних пар набрала 357,00 балів та здобула «срібло». Українці поступилися тільки іспанцям (367,65) та випередили німців (352,30), румунів (320,80), французів (319,20) і шведів (305,75).

Станіслав Оліферчик і вся українська збірна присвятили срібні нагороди захисникам і захисницям, завдяки яким спортсмени сьогодні можуть представляти Україну на міжнародній арені, говорити правду про війну і нагадувати всьому світу, що українці – нація, яка не здається.

Для маріупольця медаль чемпіонату Європи в Сербії стала другою в кар’єрі – у 2019 році в Києві він відзначився «золотом».

У Белграді Станіслав ще виступить в індивідуальних змаганнях серед чоловіків: 20 червня – у стрибках з 1-метрового трампліну, 22 червня – у стрибках з трампліну 3 м.

Наставником Оліферчика є заслужений тренер України Анатолій Головань.