Олімпійські ігри в Парижі

2023-03-13

Михайло Брудін із Дружківки здобув «срібло» Кубку Європи в метанні диска серед молоді

На Кубку Європи з легкоатлетичних метань, що відбувся 11-12 березня в португальському місті Лейрія, одну з п’яти нагород до скарбнички збірної України приніс представник Донецької області.

18-річний Михайло Брудін із Дружківки виборов срібну медаль серед дискоболів у віковій категорії молодь (спортсмени до 23 років), виявившись наймолодшим учасником фіналу, де змагалися представники 12 країн. У першій же спробі наш атлет показав найкращий особистий результат з метання диска вагою 2 кг – 58.60 метрів. Обійти українця вдалося лише німцю Штефену Ріхтеру (64.23 м), третім став італієць Енріко Саккомано (56.27 м).

«Я радий своєму виступу. Ми виконали поставлену мету – особистий рекорд і місце в першій трійці. Медаль, яку виграв, дуже цінна для України», – сказав після виступу Брудін.

Михайло є вихованцем Дитячо-юнацької спортивної школи міста Дружківка, атлетом Школи вищої спортивної майстерності Донеччини. Його тренер – батько Юрій Брудін. У 2022 році в метанні диска Михайло виграв чемпіонат Європи U18 та став бронзовим призером чемпіонату світу U20.

Донецьку область на Кубку Європи в Лейрії, окрім Брудіна, представили ще дві спортсменки, які отримали безцінний змагальний досвід. Серед молоді 18-річна Марія Ларіна з Торецька стала сьомою зі штовхання ядра, а 16-річна Марія Стрєлець із Костянтинівки посіла 16 місце в метанні диска.

Відзначимо, що збірна України, маючи загалом 4 золоті та 1 срібну нагороди, виявилася кращою в командному заліку турніру серед 40 країн Європи. Окремо в чоловічому та жіночому командному заліках змагань серед молоді U23 українці опинилися на других сходинках.