2022-08-07

Михайло Брудін із Дружківки здобув «бронзу» чемпіонату світу U20 у метанні диска

На юніорському чемпіонаті світу з легкої атлетики серед спортсменів до 20 років, що тривав з 1 по 6 серпня в колумбійському місті Калі, одну з двох нагород до скарбнички збірної України приніс представник Донецької області.

17-річний Михайло Брудін із Дружківки, виявившись наймолодшим учасником фіналу з метання диска вагою 1.750 кг, виборов бронзову медаль із особистим рекордом. У Колумбію він приїхав, не маючи результатів за 60 метрів у юніорській категорії, проте із великим бажанням показати, на що здатен, та безцінною підтримкою його батька та тренера Юрія Брудіна, який на цих змаганнях був поряд.

Уже в кваліфікації Михайло метнув диск на позначку 61.47 м – найдальше серед суперників із 15 країн. А у фіналі найкращий результат продемонстрував у четвертій спробі – 63.30 м, обійшовши старших за себе представників Австралії, Південно-Африканської Республіки, Ямайки, США, Іспанії, Нідерландів, Греції та поступившись лише двом потужним німцям: срібним призером став Міка Зосна (63.88 м), чемпіоном – Маріус Каргес (65.55 м).

«На чемпіонаті світу U20 я посів 3 місце – це щось неймовірне! Хоч медаль і бронзова, але для мене вона вартує більше всього на світі, вона безцінна… Безмежно вдячний усім, хто підтримував, хто вірив у мене!», – прокоментував свій виступ Брудін.

Нагорода Михайла в Колумбії стала другою для українців на юніорському чемпіонаті світу-2022 з легкої атлетики. Днем раніше «золото» здобув метальник списа Артур Фельфнер із Київської області.

Михайло Брудін є вихованцем Дитячо-юнацької спортивної школи міста Дружківка, атлетом Школи вищої спортивної майстерності Донеччини та спортсменом-інструктором Донецької обласної штатної команди резервного спорту. Нагадаємо, що на початку липня 2022 року він переконливо виграв чемпіонат Європи U18, встановивши рекорд турніру в метанні 1,5-кілограмового диска – 64.51 м.