Олімпійські ігри в Парижі

2022-12-14

НОК України у 2023 році вдвічі збільшить бюджет на підтримку національних федерацій

Про це повідомив президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт 14 грудня під час онлайн-наради з керівниками національних олімпійських федерацій.

Він наголосив, що у 2023-2024 роках нас очікує напружений олімпійський календар: Зимовий Європейський юнацький олімпійський фестиваль (Венеція-Джулія, Італія), ІІІ Європейські ігри (Краків, Польща), Літній ЄЮОФ (Марибор, Словенія), ІІ Всесвітні пляжні ігри (Балі, Індонезія); ІV зимові Юнацькі Олімпійські ігри (Канвон, Південна Корея) та Олімпійські ігри-2024 (Париж, Франція). І результат представлення України на цих змаганнях значною мірою залежить від активної позиції та зацікавленості національних спортивних федерацій у професійній підготовці олімпійців.

«Зараз надзвичайно важливо докласти максимум зусиль щодо підготовки наших спортсменів для участі у відбіркових змаганнях та виступах з метою здобуття ліцензій на Олімпійські ігри-2024. Дуже важливо, аби наш український прапор майорів на різних міжнародних змаганнях. Перемоги наших олімпійців на спортивному олімпі наближають перемогу України над ворогом. Тому прошу всі федерації активно включитись у підготовку до цих стартів. А ми, зі свого боку, будемо посилювати підтримку національних федерацій, у тому числі фінансову», – сказав Вадим Гутцайт.

За попередніми підрахунками, НОК України у 2023 році планує на 50% збільшити бюджет для підтримки федерацій, а саме – адміністративний грант, що становитиме 3,2 млн грн; а також на 30% – фонд підтримки за системою рейтингу, на загальну суму 5,1 млн грн.

Серед інших актуальних питань із керівниками федерацій було обговорено: відновлення спортивної інфраструктури, повернення молодих спортсменів та тренерів до України, участь федерацій у роботі щодо бану спортсменів із рф і рб та введення персональних санкцій щодо спортсменів та функціонерів країн-агресорів тощо.

За інформацією Національного олімпійського комітету України

Поділитися

Наші партнери