Олімпійські ігри в Парижі

2022-10-11

Олімпійські перспективи велосипедистів Донецької області на Ігри-2024 в Парижі

Чергове онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, що відбулося 10 жовтня під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимира Мицика, присвятили велосипедному спорту.

«Попри всі складнощі, спричинені війною російського агресора, спортсмени Донеччини продовжують тренуватися й гідно представляти область і державу на міжнародному рівні. Дякую велосипедистам та їх наставникам за високий професіоналізм і жагу до нових перемог. Ми цінимо добрі традиції в цьому виді спорту й досягнення, які маємо, і сподіваємося, що 2023 рік буде відзначений для представників нашого регіону набором важливих рейтингових очок та здобуттям іменних ліцензій на Олімпійські ігри в Парижі», – зауважив Володимир Мицик.

У актуальному списку серед спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року, затвердженому на регіональному рівні 5 вересня, представництво велосипедистів складає 9 осіб:

– елітна група: Анатолій Будяк (представник Лиманської громади), Максим Васильєв (Дружківська ТГ), Володимир Джус (Дружківська ТГ);

– провідна група: Валерія Кононенко (Лиманська ТГ), Даниїл Нікулін (Лиманська ТГ);

– перспективна група: Марина Алтухова (Бахмутська ТГ), Алла Марущук (Лиманська ТГ), Дмитро Полупан (Лиманська ТГ), Олена Ребракова (Лиманська ТГ).

Про олімпійські перспективи велосипедистів, їх потенціал та підготовку доповіли тренери Школи вищої спортивної майстерності Микола Мирза, Сергій Гречин, Олексій Солнцев, а також директор комунального закладу «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з велосипедного спорту», координатор з розвитку велосипедного спорту в регіоні Ніна Алєксєєва.

Із самого початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України гарні умови для продовження тренувального процесу нашим спортсменам надали в країнах Європи – у першу чергу, в Італії. Але, на жаль, через рішення колишнього очільника федерації велосипедного спорту України Андрія Грівка була заблокована участь наших спортсменів у низці міжнародних змагань. Зокрема, українська збірна команда взагалі виявилася не заявленою на чемпіонат Європи, де та ж Валерія Кононенко мала дуже гарні шанси на потрапляння в топ-5 та здобуття медалі.

У рамках наради обговорили питання придбання сучасного спортивного обладнання для членів збірної України з велоспорту – велику допомогу в цьому, а також у проведенні навчально-тренувальних зборів надавало і продовжує надавати Міністерство молоді та спорту України.

Окремо було наголошено на необхідності фахового медичного обстеження велосипедистів, як і провідних представників Донеччини в інших видах спорту, за допомогою лікарів КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини».

Запорукою ефективної підготовки до Олімпійських ігор 2024 року є чітке слідування встановленим правилам відбору. У змаганнях з велоспорту на шосе він стартує 28 жовтня 2022 року – для участі в Олімпійських іграх за міжнародним рейтингом UCI будуть визначені по 40 країн і на чоловічі, і на жіночі змагання. У маунтенбайку відбір вже розпочався й триватиме два роки. Велосипедисти, які спеціалізуються на треку, почнуть свій відбірковий цикл із чемпіонату Європи, запланованого на 8-12 лютого 2023 року.

Поділитися

теги: >

Наші партнери