Олімпійські ігри в Парижі

2021-10-21

На засіданні з питань олімпійської підготовки обговорили перспективи велосипедистів Донеччини

Підсумки виступу представників Донецької області з велосипедного спорту на минулих Олімпійських іграх у Токіо та плани на Ігри ХХХІІІ Олімпіади в Парижі, що мають відбутися влітку 2024 року, розглянули на черговому засіданні координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців.

Головуючий на заході начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик наголосив, що обласна влада докладає чимало зусиль задля забезпечення необхідних умов провідним атлетам і тренерам: виділяється фінансування на проведення навчально-тренувальних зборів, оновлення спортивного інвентарю, виплачуються щомісячні стипендії.

Про підготовку спортсменів доповіли тренери-викладачі відділення велосипедного спорту Школи вищої спортивної майстерності Микола Мирза, Олексій Солнцев і Сергій Гречин, а також директор Обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву з велосипедного спорту, координатор з розвитку цього виду спорту в регіоні Ніна Алєксєєва.

Нагадаємо, на Іграх XXXII Олімпіади, що відбулися з 23 липня по 8 серпня в місті Токіо (Японія), у змаганнях з велосипедного спорту на шосе Донецьку область представили два спортсмени – Анатолій Будяк та Валерія Кононенко. Для обох це був олімпійський дебют у кар’єрі. Анатолій серед 128 заявлених учасників в чоловічих перегонах посів 56 місце, подолавши 234 км за 6 годин 16 хвилин 53 секунд. А Валерія, на жаль, потрапила в число 19 спортсменок жіночої групової гонки на 137 км, які не дісталися фінішу.

Як пояснили тренери, серед чинників, що вплинули на підготовку та виступ велосипедистів Донеччини – єдиних представників України на шосе в Токіо – були жорсткі умови змагань з боку організаторів: зупиняли спортсменів, які відставали від основної групи, що переходила на заключні малі кола траси. На Іграх ХХХІІ Олімпіади Анатолію Будяку вдалося виступити на повну викладку нарівні з кращими спортсменами світу, а ось Валерія Кононенко під час непростої гонки, яка протягом 70 км йшла в гору, потрапила «в завал», потім змогла наздогнати лідируючу групу, але в підсумку не витримала темпу (не вистачило близько 3 км, аби виїхати з гори разом із групою на заключний відрізок дистанції).

Лише півтора місяці опісля Валерія Кононенко і Анатолій Будяк у складі збірної команди України гідно представили Донецьку область на чемпіонаті Європи з велосипедного спорту на шосе, що відбувся 8-14 вересня в італійському місті Тренто. Так, за підсумками естафетної командної гонки на 60 км вони посіли 7 місце, а в індивідуальній гонці на час на 25 км Валерія Кононенко фінішувала шостою, поступившись призеркам лише у швидкості, яка напряму залежить від сучасних елементів спортивного інвентарю (керамічні ланцюги, підшипники та інше).

Кандидатами з велосипедного спорту на участь у Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року в Парижі (Франція) від Донецької області на 2021 рік визначено 13 спортсменів: елітна група – Анатолій Будяк, Валерія Кононенко; провідна група – Максим Васильєв, Андрій Василюк, Володимир Джус, Андрій Кулик, Геннадій Моісєєв, Даніїл Нікулін; перспективна група – Алла Марущук, Дмитро Полупан, Олена Ребракова, Марина Алтухова, Ілля Клепіков. При цьому до списку велосипедистів-кандидатів для участі в Іграх-2024, затвердженого наказом Мінмолодьспорту №3588 від 27.09.2021, включено 4 представники Донеччини: елітна група – Максим Васильєв, Володимир Джус; провідна група – Ілля Клепіков, Валерія Кононенко.

Особливу увагу Володимир Мицик звернув на важливість проведення комплексного медичного обстеження спортсменів, якісного відновлення від фізичних навантажень із фахівцями КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини», що функціонує в місті Бахмут.

Запорукою ефективної підготовки до Олімпійських ігор 2024 року є чітке слідування встановленим правилам відбору. У змаганнях з велоспорту на шосе він проходитиме з жовтня 2022 року по кінець 2023 року (виводитиметься місце країни в міжнародному рейтингу UCI), у маунтенбайку – триватиме з 2022 по 2024 роки, у треку – майже два роки, починаючи з сезону 2022/2023.

«Бажаємо нашим тренерам успіху та реалізації всіх задумів. Сподіваємось на високий професіоналізм, великий досвід та злагоджену командну роботу. Ми – ваші надійні помічники», – резюмував засідання Володимир Мицик.

Поділитися

теги: > >

Наші партнери