Олімпійські ігри в Парижі

2021-02-02

38 олімпійців

Кандидатами на участь в Олімпійських іграх, які заплановані на літо 2021 року в Токіо, є 38 спортсменів Донецької області. Про підготовку, супровід і відбір атлетів до найбільших міжнародних спортивних змагань «Восточному проекту» розповів начальник управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації Володимир Мицик.

– Скільки спортсменів від Донецької області є кандидатами на участь в Олімпійських іграх у Токіо?

– Кандидатами на участь в Олімпійських іграх у Токіо (Японія) рішенням колегії управління визначено 38 спортсменів з 13 видів спорту: легка атлетика – 13 осіб; велосипедний спорт – 5; боротьба вільна, стрільба кульова, сучасне п’ятиборство – по 3; бокс, вітрильний спорт, важка атлетика – по 2; боротьба греко-римська, кінний спорт, стрибки у воду, триатлон, тхеквондо (ВТФ) – по 1.

Претенденти на Ігри представляють 8 міст Донецької області: Бахмут – 10 атлетів, Маріуполь і Дружківка – по 8, Краматорськ – 5, Слов’янськ – 3, Лиман – 2, Мирноград та Вугледар – по 1.

Що стосується минулих Олімпійських ігор, які влітку 2016 року прийняв бразильський Ріо-де-Жанейро, то Донеччину там представив 21 спортсмен з 10 видів спорту.

– Тільки за минулий рік в області з’явилося кілька нових спортивних об’єктів. Чи можуть вони стати місцем для підготовки олімпійців?

– У 2020 році в рамках національного проєкту «Велике будівництво» на території Донецької області було відкрито 5 нових стадіонів. Наявність сучасних легкоатлетичних доріжок на всіх цих об’єктах, окрім критого футбольного поля в Краматорську, дозволяє проходити підготовку легкоатлетам, триатлетам, п’ятиборцям, а як допоміжні – представникам усіх видів єдиноборств.

Також на спортивно-оздоровчому комплексі в Краматорську, Слов’янську та Селидовому збудовано нові майданчики – для ігрових видів спорту та вуличні тренажери.

При цьому основним об’єктом у поміч провідним спортсменам Донецької області є сучасний стадіон «Металург» у Бахмуті, який було відкрито в 2013 році і який має статус бази олімпійської та паралімпійської підготовки. Там створено всі умови для якісного проведення навчально-тренувальних зборів.

– Що скажете про фінансову підтримку спортсменів-кандидатів на участь в Олімпійських іграх?

– Завдяки голові Донецької облдержадміністрації Павлу Кириленку надається всебічна підтримка спортсменам і тренерам регіону, з огляду на необхідність якісної підготовки до важливих міжнародних стартів.

Так, щорічно з обласного бюджету виплачуються 70 стипендій перспективним спортсменам, з них 40 щомісячних стипендій для спортсменів з олімпійських видів спорту. У 2019 році вперше в Донецькій області було затверджено Положення про стипендії тренерам.

– Яка винагорода передбачена для спортсменів-медалістів Олімпіади?

– Спортсменам, які посідають 1-6 місця на Олімпійських іграх, передбачено одноразову грошову винагороду. Так, за «золото» атлет отримає 1 мільйон 757,9 тисяч гривень. За 6 місце – 396 тисяч. Тренери матимуть 50% від суми винагороди для спортсменів.

– Розкажіть докладніше про медичний супровід спортсменів. Де вони проходять обстеження, реабілітацію?

– У Донецькій області спортивна медицина представлена ​​КЛПЗ «Обласний лікарсько-фізкультурний диспансер», який здійснює повне медичне супроводження атлетів регіону. З 2015 року після переміщення з Донецька диспансер продовжує свою діяльність у Бахмуті.

У диспансері працюють відділення спортивної медицини та реабілітації, діагностичне відділення, де є спеціалізовані кабінети антропометрії, функціональної діагностики, ультразвукової діагностики, маніпуляційний та масажний кабінети, зал ЛФК, лабораторія.

Спортсмени області проходять регулярний медичний огляд і отримують всі необхідні послуги.

– На вашу думку, у якому виді спорту Донецька область сильніше?

– Традиційно Донецька область сильна в легкій атлетиці: на Олімпійських іграх 2008 року представниці цього виду спорту завоювали «срібло» і «бронзу» в бігу на 1500 м, на Олімпіаді в Лондоні 2012 року здобуто 3 бронзові медалі. У Ріо-де-Жанейро Донецьку область представляло 9 легкоатлетів – найбільша кількість учасників у порівнянні з іншими видами спорту. На Олімпійські ігри в Токіо від легкої атлетики кандидатами є 13 спортсменів регіону.

– Як проходить відбір спортсменів на участь у Олімпійських іграх?

– Міжнародними спортивними федераціями за кожним видом спорту затверджуються критерії відбору до Олімпійських ігор. Згідно з цими критеріями, атлети повинні завоювати ліцензію або виконати норматив на відбіркових ліцензійних змаганнях.

На сьогоднішній день ліцензії на участь у майбутніх Іграх серед спортсменів Донецької області мають Олександр Хоцянівський (боротьба вільна, вагова категорія 125 кг) та Інна Логутенкова (кінний спорт), також високі олімпійські нормативи вдалося виконати легкоатлетам Ользі Саладусі (потрійний стрибок) та Олександру Сітковському (марафон).

– Який етап у відборі на Олімпійські ігри, на вашу думку, найскладніший для спортсменів?

– Кожен етап по-своєму складний. У спорті існує поняття «чотирирічний цикл підготовки», який починається в перший рік після Олімпійських ігор і закінчується в рік проведення наступної Олімпіади. Кожен етап цього чотириріччя важливий для досягнення мети, як ланки одного ланцюга. А у випадку з Іграми XXXII Олімпіади в Токіо мова йде про п’ятирічний циклі. Отже результат спортсмена буде залежати від успішної підготовки на всіх її етапах.

– Який результат ви хотіли би бачити за підсумками Олімпійських ігор?

– Звичайно ж, від спортсменів Донецької області ми чекаємо олімпійської медалі. Але тут нічого не можна сказати точно – дуже багато залежить від того, у якому фізичному та психологічному стані підійдуть наші атлети до стартів, наскільки будуть готові до найвищої конкуренції. Можу запевнити, що зі свого боку ми зробимо все можливе, щоб створити олімпійцям регіону необхідні комфортні умови підготовки та розкрити той величезний потенціал, який, поза сумнівом, вони мають.

 

«Восточный проект», № 4 (1264), 27 січня 2021 року

Поділитися

теги:

Наші партнери