Олімпійські ігри в Парижі

2020-07-09

Крістіна Русінова – про підсумки роботи школи вищої спортивної майстерності за I півріччя 2020 року

9 липня відбулася відеоконференція за участю керівників органів управління фізичною культурою та спортом міськвиконкомів, райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, керівників обласних, міських і районних організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.

Захід пройшов під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимира Мицика, який у вступному слові закликав колег чітко слідувати вимогам Міністерства охорони здоров’я щодо діяльності закладів фізичної культури та спорту й проведення заходів в умовах карантинних обмежень. А з метою їх дотримання на місцях постійно проводитиметься моніторинг, зокрема, представниками управління вже здійснено перевірку на наявність порушень у містах Дружківка, Краматорськ і Маріуполь.

У рамках відеоконференції директор школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова доповіла з питання про підсумки роботи закладу за I півріччя 2020 року.

Так, у 2020 році в ШВСМ продовжують функціонувати 17 відділень з видів спорту: бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, важка атлетика, велоспорт, вітрильний спорт, водне поло, волейбол, гандбол, дзюдо, легка атлетика, плавання, стрільба кульова, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, триатлон, тхеквондо (ВТФ).

Навчально-тренувальну роботу здійснюють 63 кваліфіковані тренери-викладачі (з них – 33 штатні). 29 тренерів мають почесне звання «Заслужений тренер України», 49 – вищу категорію, 11 – звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України».

Загальна кількість учнів у І півріччі поточного року становила 405 осіб: 277 – постійного складу та 128 – змінного. Серед 277 спортсменів постійного складу до складу збірних команд України увійшов 121 атлет: основний склад – 72, кандидати – 36, резерв – 13 (у 2019 році в складі збірних команд України було 105 спортсменів).

Протягом І півріччя підготовлено 4 майстри спорту України (Ярослава Шундрій – важка атлетика, Ростислав Жуковський – велоспорт, Вадим Лонський – легка атлетика, Кирим Шехмаметьєв – сучасне п’ятиборство) та 1 майстер спорту України міжнародного класу (Марина Алтухова – велоспорт). Також присвоєно 18 кандидатів у майстри спорту України з 4 видів спорту.

У 2020 році ШВСМ поповнилась 48 новими спортсменами з 16 установ Донецької області:
– 22 спортсмени – ДВУОР ім. С.Бубки (боротьба вільна, легка атлетика);
– 6 спортсменів – з ДЮСШ № 1 Краматорської міської ради (бокс, боротьба греко-римська);
– 3 спортсмени – з обласної СДЮСШОР з важкої атлетики;
– 2 спортсмени – з ДЮСШ «Меотида» м. Маріуполь (легка атлетика, стрільба кульова);
– 2 спортсмени – з обласної СДЮСШОР з плавання та синхронного плавання (плавання);
– 2 спортсмени – з КДЮСШ № 1 Бахмутської міської ради (легка атлетика);
– 2 спортсмени – з КДЮСШ «Атлетик» м. Маріуполя (бокс);
– 2 спортсмени – з Слов’янської «Міської КДЮСШ» (боротьба вільна);
– 1 спортсмен – з обласної СДЮСШОР з греко-римської боротьби;
– 1 спортсмен – з обласної СДЮСШОР з боксу;
– 1 спортсмен – з ДЮСШ Костянтинівської міської ради (легка атлетика);
– 1 спортсмен – з ДЮСШ Вугледарської міської ради (важка атлетика);
– 1 спортсмен – з ДЮСШ м. Селидового (бокс);
– 1 спортсмен – з обласної КДЮСШ (дзюдо);
– 1 спортсмен – з Донецької обласної федерації вітрильного спорту (вітрильний спорт);
– 1 спортсмен – з ДЮСШ Дружківської міської ради (тхеквондо (ВТФ).

Ще 8 перспективних спортсменів перейшли до ШВСМ Донеччини з інших регіонів України: Сумської області (Андрій Кулик – велоспорт), Київської області (Андрій Василюк – велоспорт), міста Київ (Кирим Шехмаметьєв, Никита Святний – сучасне п’ятиборство), Волинської області (Сергій Сусик – легка атлетика), Одеської області (Олександра Єребакан – дзюдо, Іванна Ляшенко – легка атлетика), Харківської області (Марина Алтухова – велоспорт). Окрім цього, повернулася з Аргентини майстер спорту міжнародного класу з сучасного п’ятиборства Ірина Хохлова, яка в складі збірної України намагатиметься вибороти олімпійську ліцензію для участі в Іграх у Токіо-2020.

Учні школи протягом І півріччя 2020 року на чемпіонатах України у відповідних вікових групах посіли 31 перше місце, 26 других місць, 19 третіх місць; на Кубках України – 11 перших місць, 9 других місць, 8 третіх місць.

Краще досягнення за кордоном у звітний період – це «бронза» Аліни Бережної на чемпіонаті Європи з боротьби вільної серед жінок.

Інші результати спортсменів ШВСМ на міжнародних турнірах:
– стрибки у воду: Станіслав Оліферчик – 1 місце; Віолетта Мельник – 1 місце, 3 місце синхронний трамплін; Олександра Левицька – 1 місце, 3 місце синхронний трамплін, 2 місце, 3 місце трамплін, 3 місце вишка; Ніка Шурда – 2 місце, 3 місце синхронний трамплін, 3 місце, 3 місце трамплін;
– вільна боротьба: Ірина Гусяк – 2 місце;
– греко-римська боротьба: Максим Євтушенко – 3 місце;
– чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій з легкої атлетики у приміщенні: Юлія Чумаченко – 1 місце;
– боротьба вільна, серед дівчат: Євгенія Сєдих – 1 місце; Аїда Керимова – 3 місце;
– велоспорт: Анатолій Будяк – 2 місце (індивідуальна гонка);
– бокс, серед молоді: Роман Літвінов – 2 місце;
– тхеквондо (ВТФ): Артем Гарбар – 1 місце, Михайло Шелест – 3 місце;
– вітрильний спорт: Валерій Кудряшов – 2 місце;
– бокс, жінки: Ганна Охрей – 2 місце, Дар’я-Ольга Гутаріна – 3 місце.

Щодо ігрових видів спорту, гандбольна команда «Донбас» достроково посіла 2 місце на чемпіонаті України серед чоловічих команд (Супер ліга). А волейбольна команда «Бахмут-ШВСМ» стала шостою на чемпіонаті та Кубку України серед чоловічих команд (Вища ліга).

З 18 березня 2020 року ШВСМ перейшла на дистанційну роботу у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом. Навчально-тренувальний процес у звичайному режимі був зупинений. Тренування проходили в домашніх умовах. Спортсмени та тренери брали активну участь у різноманітних онлайн-челенджах.

Так, на сторінці www.facebook.com/shvsm.dn.ua протягом карантину постійно публікувалися відеоролики спортсменів ШВСМ у рамках челенджу «Тренуйся вдома».

До Міжнародного дня спорту 28 спортсменів та адміністрація ШВСМ взяли участь у акції «Біла картка».

ШВСМ приєдналася до челенджу «Здорове харчування» до Міжнародного дня здоров’я (два автори відеороликів отримали призи: заслужений майстер спорту України з сучасного п’ятиборства Дмитро Кірпулянський та заслужений тренер України з легкої атлетики Олена Чумак).

Родина заслуженого тренера України з триатлону Георгія Драгуляна, яка представляє місто Слов’янськ, взяла участь у онлайн-конкурсі «Мамо, тато, я – спортивна сім’я».

Провідні спортсмени та тренери активно долучилися до онлайн-естафети Олімпійського дня-2020 в Україні, за підсумками якої до числа володарів призів від НОК України потрапили представники відділення водного поло (тренер Тимур Шилін), легкої атлетики (тренер Тетяна Серорез) і боксу (тренер Ярослав Підмастерчик).

Також можна привітати заслуженого майстра спорту України з легкої атлетики Аліну Логвиненко, яка виграла онлайн-батл серед 5 найсильніших легкоатлеток України.

Тренерсько-викладацький склад ШВСМ під час карантину долучався до науково-освітніх семінарів, конференцій, які проводились НОК України у співпраці з Міністерством молоді та спорту України. Федерація легкої атлетики України також провела низку онлайн-семінарів, серед актуальних тем були наступні: «Спортсмен та самоізоляція: психологічні аспекти», «Основи раціонального харчування спортсменів протягом карантину» та інші.

З 12 травня поступово відновлюється навчально-тренувальний процес: спочатку для спортсменів, що входять до складу збірних команд України, а з 10 червня – для усіх інших атлетів ШВСМ Донецької області, з дотриманням відповідних рекомендацій щодо тренувань під час дії на території України адаптивного карантину.

Поділитися

теги: >

Наші партнери