Олімпійські ігри в Парижі

2020-05-26

Крістіна Русінова – про підсумки роботи школи вищої спортивної майстерності за 2019 рік

26 травня в онлайн-режимі відбулося засідання колегії управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації.

Захід пройшов під головуванням начальника управління Володимира Мицика. Участь у засіданні взяли члени колегії, керівники органів управління фізичною культурою та спортом міськвиконкомів, райдержадміністрацій, військово-цивільних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, керівники обласних організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», працівники управління.

Другим питанням порядку денного були підсумки роботи школи вищої спортивної майстерності за 2019 рік. Директор ШВСМ Крістіна Русінова зазначила, що торік у школі функціонувало 17 відділень з видів спорту: бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, важка атлетика, велоспорт, вітрильний спорт, водне поло, волейбол, гандбол, дзюдо, легка атлетика, плавання, стрільба кульова, стрибки у воду, сучасне п’ятиборство, триатлон, тхеквондо (ВТФ).

Усього протягом минулого року відділення школи поповнилися 44 новими учнями та на кінець 2019-го охопили загалом 385 осіб. До складу національних збірних команд торік увійшло 105 спортсменів ШВСМ (основний склад – 60, кандидати – 34, резерв – 11), що склало 38,5 % від загальної кількості учнів постійного складу. Навчально-тренувальну роботу здійснював 61 кваліфікований тренер-викладач, з них – 33 штатні, 28 мають почесне звання «Заслужений тренер України», 11 – «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», 46 – вищу категорію.

У 2019 року найвище спортивне звання «Заслужений майстер спорту України» отримав представник вільної боротьби Олександр Хоцянівський, 9 атлетів стали майстрами спорту України міжнародного класу (Дмитро Рибалко – бокс; Максим Євтушенко – боротьба греко-римська; Анатолій Будяк – велоспорт; Вікторія Хапіліна, Вікторія Калюжна, Анастасія Голєнєва, Марія Миколенко – легка атлетика; Станіслав Оліферчик – стрибки у воду; Андрій Гарбар – тхеквондо (ВТФ), ще 29 осіб – майстрами спорту України.

Станом на сьогодні олімпійські нормативи на Ігри в Токіо, що мають відбутися влітку 2021 року, від Донецької області виконали легкоатлети Ольга Саладуха (у потрійному стрибку), Вікторія Хапіліна та Олександр Сітковський (у марафоні), а борець вільного стилю Олександр Хоцянівський здобув ліцензію у ваговій категорії 125 кг.

Звання чемпіонів Європи в 2019 році здобули: серед дорослих – Аліна Бережна, Ірина Гусяк (боротьба вільна), Станіслав Оліферчик (стрибки у воду), серед молоді – Андрій Гарбар (тхеквондо ВТФ), серед юніорів – Артем Коноваленко (легка атлетика, потрійний стрибок). Переможцями II Європейських ігор у Мінську стали легкоатлети Аліна Логвиненко, Олексій Поздняков і Сергій Смелик, а «золотом» на Всесвітній Універсіаді в Неаполі відзначилися легкоатлетки Юлія Чумаченко, Марія Миколенко та Анастасія Голєнєва. Спортсмени змінного складу ШВСМ також піднімалися на найвищу сходинку п’єдесталу: Аїда Керімова – чемпіонка Європи з боротьби вільної серед кадетів, Іван Цибанев – чемпіон Всесвітніх ігор єдиноборств серед школярів з боротьби греко-римської.

Варто відзначити бронзові медалі престижних змагань, які Донеччині та Україні принесли: борець вільного стилю Олександр Хоцянівський – на чемпіонатах світу та Європи, а також на II Європейських іграх; легкоатлетка Ольга Саладуха – на чемпіонаті Європи в приміщенні; борець греко-римського стилю Максим Євтушенко – на чемпіонаті світу серед дорослих до 23 років, боксери Дмитро Рибалко та Ростислав Білостоцький – на чемпіонаті Європи серед чоловіків до 22 років, важкоатлетка Кристина Бородіна – на чемпіонаті Європи серед юніорів до 20 років, боксер Роман Літвінов – на чемпіонаті Європи серед юніорів до 20 років, борчиня Євгенія Сєдих – на чемпіонаті Європи серед кадетів.

На чемпіонатах України в різних вікових категоріях протягом минулого року спортсмени ШВСМ здобули 524 нагороди, що майже на 100 медалей більше, ніж у 2018-му. В ігрових видах спорту найбільшого успіху досягли ватерполістки, які вибороли «золото» чемпіонату України серед команд Вищої ліги. Загалом за підсумками роботи в 2019 році школа вищої спортивної майстерності Донецької області посіла 6 сходинку серед 31-ї ШВСМ у всеукраїнському рейтингу, маючи 67495 очок (у 2018 році – 7 місце та 55917,5 очок).

Протягом 2019 року продовжилась робота з придбання якісного сучасного інвентарю та обладнання для відділень школи вищої спортивної майстерності: придбання спортивної форми, взуття, інвентарю та обладнання – 632,7 тис. грн.; придбання спортивного інвентарю та обладнання довгострокового використання: яхта для відділення вітрильного спорту – 250,0 тис грн., спортивний тренажер «СКАТТ» для відділення кульової стрільби – 40,0 тис. грн.; медикаменти – 350 тис. грн. Крім того, у 2019 році отримано благодійну допомогу від НОК України у вигляді велосипедів на суму 680 тис. грн. та офісної техніки на суму 23,4 тис. грн.

Поділитися

теги: >

Наші партнери