Олімпійські ігри в Парижі

2021-09-14

На Донеччині обговорили результати виступів олімпійців Токіо-2020 та затвердили перелік кандидатів на Париж-2024

На Іграх ХХХІІ Олімпіади в Токіо, які мали відбутися влітку 2020-го, але були перенесені на рік через пандемію, Донецьку область представили 14 атлетів з 5 видів спорту. Підсумки їх виступів, а також склад кандидатів на участь у Іграх ХХХIII Олімпіади 2024 року в Парижі, розглянули на засіданні колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, що відбулося 10 вересня.

Начальник управління Володимир Мицик наголосив, що зі свого боку Донецька облдержадміністрація докладає значних зусиль для забезпечення якісної підготовки провідних спортсменів до престижних турнірів. Зокрема, олімпійці та їх тренери отримують з обласного бюджету щомісячні стипендії, за зайняті 1-3 місця на офіційних міжнародних змаганнях та 1-6 місця на Олімпійських іграх передбачено одноразові грошові винагороди. Протягом 2019-2020 років на умовах співфінансування (50% – з обласного бюджету, 50% – з місцевих бюджетів) здійснено адресні виплати для придбання житла 6 кандидатам на участь в Олімпійських іграх: у Бахмуті – легкоатлетам Аліні Логвиненко, Наталі Семеновій, Сергію Смелику, у Дружківці – легкоатлетці Вікторії Калюжній, у Маріуполі – представнику стрибків у воду Станіславу Оліферчику та борцю греко-римського стилю Олександру Чернецькому.

Директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова нагадала, що серед представників Донеччини на Олімпійських іграх-2020 дев’ять виступили в змаганнях з легкої атлетики, два – з велоспорту, по одному – з боротьби вільної, кінного спорту, тенісу настільного. Спортсмени представили 5 територіальних громад: Бахмутську (6 осіб), Дружківську (4), Маріупольську (2), Лиманську та Слов’янську (по 1).

Серед олімпійців Донеччини наймолодшим учасником став 25-річний Анатолій Будяк (велосипедний спорт), найстаршим – 43-річний марафонець Олександр Сітковський. Токійська Олімпіада стала п’ятою в кар’єрі для метальниці диску Наталі Семенової (вона була на Іграх 2004, 2008, 2012, 2016 років), четвертою – для легкоатлетів Олександра Сітковського (2008, 2012, 2016) і Ольги Саладухи (2008, 2012 – бронзова медаль у потрійному стрибку, 2016).

Найбільш успішним став виступ майстра спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, спортсменки Школи вищої спортивної майстерності регіону Вікторії Ткачук, яка у фіналі змагань з бігу на 400 м з бар’єрами посіла 6 місце з особистим рекордом – 53.79 секунд. І це в умовах найвищої конкуренції, коли дуже стрімко зростають міжнародні результати – володарка «золота» американка Сідні Маклафлін встановила світовий рекорд (51,46 с), а бронзова призерка Фемке Бол з Нідерландів оновила рекорд Європи (52,03 с).

За крок до фіналу в жіночій естафеті 4×400 метрів зупинилися Вікторія Ткачук та ще одна легкоатлетка ШВСМ Донеччини, заслужений майстер спорту України Аліна Логвиненко, які разом із Анною Рижиковою (Дніпропетровська область) і Катериною Климюк (Запорізька область) у складі команди України посіли 9 місце з кращим результатом сезону – 3 хвилини 24.50 секунд. При цьому ще 5 років тому, на Іграх-2016 у Ріо-де-Жанейро, результат 3:25.88 дозволив команді Великобританії вибороти «бронзу».

Аліна Логвиненко також вийшла на старт у складі змішаної естафети 4х400 м. Команда фінішувала на 13 позиції з результатом 3:14.21, близьким до національного рекорду (3:14.06), але цього було замало для потрапляння у фінальну вісімку.

Найближчим до виходу в наступне коло був Сергій Смелик, якому не вистачило тисячної долі секунди. Спортсмен подолав дистанцію з найкращим результатом сезону та найліпшим на Олімпійських іграх – 20.53 с (у Лондоні в 2012-му було 20.65 с, у Ріо-де-Жанейро в 2016-му – 20.66 с).

У дисципліні спортивна ходьба на 50 км Донецьку область представив 26-річний Мар’ян Закальницький, який у підсумку посів 25 місце з результатом 4:02:53. Змагання проходили в Саппоро (Японія) у складних погодних умовах – за високої вологості й температури повітря 35° C. Це мало безумовний вплив на результати спортсменів: час переможця виявився найповільнішим з 1972 року в історії олімпійських змагань зі спортивної ходьби на 50 км. Серед 59 заявлених у цій дисципліні не дісталися фінішу десять, ще двоє були дискваліфіковані.

Прикра помилка з боку головного тренера збірної команди України з легкої атлетики з видів витривалості призвела до того, що на змагання зі спортивної ходьби та марафону спортсмени прибули за 30 годин до старту, без проходження акліматизації. Як результат – спортсменам не вистачило часу перепочити та відновитися після складного перельоту. Марафонці Олександр Сітковський та Вікторія Калюжна зійшли з дистанції – із шести українських марафонців (3 жінки, 3 чоловіка) до фінішу добігла тільки Євгенія Прокоф’єва з Києва.

Загалом чинниками, які вплинули на якість підготовки та результати виступу олімпійців Донеччини, визначено: скасування консолідованого заліку між областями у поточному олімпійському циклі; зростання конкуренції на світовому рівні; недостатню кількість сучасних спортивних баз на території Донецької області; недостатнє забезпечення сучасним інвентарем та обладнанням; перенесення хвороби Ковід-19 деякими спортсменами, що не дало можливості набрати повноцінну спортивну форму.

Основними напрямками роботи на наступний олімпійський цикл залишаються: визначення пріоритетних видів спорту, які можуть скласти гідну конкуренцію на світовій арені, збереження тренерського потенціалу, подальше удосконалення спортивної інфраструктури області, всебічна підтримка талановитого резерву, співпраця обласних фізкультурно-спортивних організацій з територіальними громадами області.

Начальник відділу фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Марина Будовій доповіла з питання про затвердження складу спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року в місті Париж (Франція). Вона відзначила, що якщо перед стартом відбору на Ігри в Токіо до переліку претендентів було включено 109 спортсменів з 16 видів спорту, то наразі прийнято рішення про скорочення їх кількості та акцентовану підтримку найперспективніших.

Члени колегії схвалили список спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у Паризькій Олімпіаді 2024 року, до якого увійшли 84 спортсмени з 15 видів спорту:

– елітна група: бокс – Ростислав Білостоцький, Максим Пилипець, боротьба вільна – Аліна Бережна, Олександр Хоцянівський, боротьба греко-римська – Олександр Шишман, важка атлетика – Кристина Бородіна, Ілля Москаленко, велосипедний спорт – Анатолій Будяк, Валерія Кононенко, кінний спорт – Інна Логутенкова, легка атлетика – Мар’ян Закальницький, Аліна Логвиненко, Вікторія Ткачук, сучасне п’ятиборство – Ірина Хохлова, теніс настільний – Коу Лей;

– провідна група: бокс – Олександр Корнєв, Ганна Охрей, Дмитро Рибалко, боротьба вільна – Микита Гончаров, Катерина Зелених, Тетяна Профатілова, боротьба греко-римська – Максим Євтушенко, Геннадій Завертайло, Олександр Чернецький, важка атлетика – Євген Бурбала, Ілля Куліков, Ігор Обухов, велоспорт – Максим Васильєв, Андрій Василюк, Володимир Джус, Андрій Кулик, Геннадій Моісєєв, Даніїл Нікулін, вітрильний спорт – Іван Жукалін, Валерій Кудряшов, легка атлетика – Вікторія Калюжна, Марія Миколенко, Олексій Поздняков, Наталя Семенова, Олександр Сітковський, Сергій Смелик, стрільба кульова – Вікторія Сухорукова, Юрій Сухоруков, Андрій Шклярук, стрибки у воду – Станіслав Оліферчик, сучасне п’ятиборство – Кирим Шехмаметьєв, Дмитро Кірпулянський, триатлон – Маргарита Крилова, Іван Меньшиков, Кирило Бойко, Варвара Мухіна, тхеквондо ВТФ – Андрій Гарбар;

– перспективна група: бокс – Пилип Акілов, Олексій Боклах, Дар’я-Ольга Гутаріна, Максим Рудик, боротьба вільна – Лоліта Волошина, Марія Єфремова, Євгенія Сєдих, боротьба греко-римська – Нікіта Дементієв, Владислав Луб, велоспорт – Марина Алтухова, Ілля Клепіков, Алла Марущук, Дмитро Полупан, Олена Ребракова, вітрильний спорт – Станіслав Мулько, легка атлетика – Михайло Брудін, Артем Коноваленко, Марина Ковтунова, Марія Ларіна, Олександр Малосілов, Кирило Приходько, Олена Радюк-Кючук, Богдана Семьонова, Олександр Сосновенко, Кристина Юрчук, плавання – Олександр Денисов, Микита Жиров, Ольга Медведєва, Данило Чобанян, стрибки у воду – Ніка Шурда, триатлон – Іван Шевченко, тхеквондо ВТФ – Артем Гарбар.

Претенденти на Ігри ХХХІІІ Олімпіади від Донеччини є представниками 10 із 46 територіальних громад (ВЦА): Маріупольської (23), Бахмутської (21), Дружківської (14), Слов’янської (8), Краматорської (7), Лиманської (5), Вугледарської (3), Мирноградської (1), Соледарської (1), Селидівської (1).

Поділитися

теги: >

Наші партнери