Олімпійські ігри в Парижі

2021-08-03

Сергію Смелику забракло 0.002 секунди, щоб вийти у півфінал Олімпійських ігор-2020 з бігу на 200 м

Спортсмен Школи вищої спортивної майстерності Донецької області, майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Сергій Смелик показав свій найвищий результат на Олімпійських іграх у кваліфікаційному забігу на 200 метрів, що відбувся в Токіо 3 серпня. Але цього виявилося замало, щоб пройти в наступну півфінальну стадію.

У змаганнях узяли участь 48 спортсменів, яких розділили на сім кваліфікаційних забігів. До півфіналу виходили 24 атлети: топ-3 у кожному забігу і, додатково, наступні 3 найшвидші.

Смелик стартував у п’ятому забігові, де фінішував четвертим з часом 20.53 секунди – це найкращий його результат у нинішньому сезоні та найліпший на Олімпійських іграх (у Лондоні в 2012-му було 20.65 с, у Ріо-де-Жанейро в 2016-му – 20.66 с). Проте подолати перше коло олімпійських змагань Сергію не вдалося втретє поспіль.

Щоб потрапити до півфіналу з бігу на 200 м напряму, українцю не вистачило дві соті секунди – у його забігу на третьому місці фінішував швейцарець Вільям Реайс. Сергій Смелик міг отримати перепустку в наступний раунд за часом, і дуже прикро, що від мети його відділили лише тисячні долі секунди (!) – а саме на 0.002 с швидшим виявився ірландець Леон Рейд. Відзначимо, що в підсумковому заліку легкоатлет Донеччини та міста Бахмут показав 17-й результат – тобто кращий, ніж ще у восьми (!) атлетів, які вийшли до півфіналу, але зробили це напряму. Так, зокрема, час Сергія був кращим на 0.02 секунди, ніж у переможця четвертого забігу американця Еррійона Найтона.

Сергій Смелик є уродженцем Луганщини, з 2018 року представляє ШВСМ Донецької області. Його особистим рекордом у бігу на 200 м є 20.30 секунд, з якими на чемпіонаті Європи-2014 він став бронзовим призером. Сергій є переможцем ІІ Європейських ігор в командному заліку. Найкращий результат Смелика на чемпіонатах світу – півфінал у 2013 і 2019 роках.

Фото – Getty images, The Associated Press, Національний олімпійський комітет

Поділитися

теги: > >

Наші партнери