Олімпійські ігри в Парижі

2021-01-22

До Олімпійських ігор в Токіо готуються 13 легкоатлетів ШВСМ Донецької області

Перше в 2021 році онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області присвятили представникам легкої атлетики.

«На рівні регіону затверджено перелік із 38 спортсменів з 13 видів спорту, які претендують на участь в Олімпійських іграх у Токіо, що мають пройти влітку поточного року. У цьому списку 13 чоловік представляють легку атлетику, яка завжди була у нас продуктивною і результативною. На першому засіданні координаційної ради ми розглянемо кандидатів-легкоатлетів і проблемні питання, які виникають у процесі підготовки», – зазначив у вступному слові начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, перший заступник голови Відділення Національного олімпійського комітету України в Донецькій області, голова Координаційної ради Володимир Мицик.

До обговорення долучилися: заступник голови Координаційної ради, директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова; секретар Координаційної ради, заступник директора ШВСМ Олена Кордюкова; начальник відділу фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Марина Будовій; головний лікар Обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру Антон Діденко; директор Донецького обласного спеціалізованого коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки Ігор Анушкевич; директор Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Костянтин Кірпулянський; президент Федерації легкої атлетики Донецької області Віктор Лис; старший тренер-викладач відділення легкої атлетики ШВСМ Костянтин Степанцов, координатор з розвитку легкої атлетики в регіоні, тренер ШВСМ Тетяна Серорез.

Костянтин Степанцов детально розповів про підготовку, потенціал і спортивні плани кожного з 13-ти легкоатлетів, які є кандидатами на участь в Іграх XXXII Олімпіади у м. Токіо (Японська Держава).

«Починаючи з 2018 року, для спортсменів з легкої атлетики змінився відбір на чемпіонати світу та Олімпійські ігри. Сьогодні є два шляхи: виконати олімпійський норматив, який є дуже високим, або пройти за рейтингом. Так, Сергій Смелик у світовому рейтингу в бігу на 200 м сьогодні посідає 29 місце серед чоловіків, а всього по цій дистанції допускається на Ігри до 45 чоловік. Загалом, Сергій є кандидатом в олімпійську збірну з бігу і на 200 м, і на 100 м, а також, за умови вдалої підготовки та успішного виступу на чемпіонаті світу з естафетного бігу, у складі команди 4×100 м.

На сьогоднішній день виконали олімпійські нормативи, напряму відібравшись на Ігри в Токіо, два легкоатлети Донецької області: Ольга Саладуха – у потрійному стрибку (норматив складає 14,32 м, кращий результат Ольги в 2019 році – 14,52 м), Олександр Сітковський – на марафонській дистанції в 42 км (норматив – 2:11:30, результат Олександра на марафоні 2019 року в Пекіні – 2:11:25).

Вікторія Ткачук та Аліна Логвиненко можуть претендувати на потрапляння в олімпійську збірну України з естафетного бігу 4×400 м, а також з бігу на 400 м з бар’єрами (Ткачук) та бігу на 400 м (Логвиненко). Вікторія в 2020 році вже пробігла за олімпійським нормативом, проте, на жаль, Всесвітня легка атлетика не зарахувала цей результат і тепер її шанс буде у вдалому виступі на етапі Діамантової ліги в Римі, що запланований на перші числа травня.

Я розмовляв з головним тренером збірної команди України В’ячеславом Тертишником щодо критеріїв відбору в естафетну команду 4×400 м – прийнято попереднє рішення, що дівчата не виступатимуть 1-2 травня на чемпіонаті світу з естафетного бігу, який відбудеться в Польщі. Адже українки і так потрапляють за рейтингом до топ-16. Враховуючи, що спортивна форма спортсмена триває 1,5-2 місяці, головними для відбору стануть основний чемпіонат України та Чемпіонат Балканських країн.

Претендентом на потрапляння до іншої естафетної команди – змішаної (мікст) – є Олексій Поздняков. Це новий вид у олімпійській легкій атлетиці, і, скоріше за все, останній відбір буде проходити на Чемпіонаті Балканських країн. На сьогоднішній день наша команда посідає в світовому рейтингу 10-11 позицію, тобто входить до 16-ти кращих. Але як будуть розвиватися події надалі – дуже важко передбачити.

Метальниця диску Наталя Семенова наразі посідає 32 сходинку у світовому рейтингу, що дозволяє потрапити до олімпійської збірної України. І я впевнений, що вона обов’язково додасть у своїх результатах, у порівнянні з минулим роком.

Марія Миколенко – ще одна представниця легкоатлетичної дисципліни біг на 400 м з бар’єрами, де в Токіо виступатимуть 42 спортсменки. На сьогоднішній день Марія є 28-ю у світі за рейтингом, тож має всі шанси виступити на Олімпійських іграх, як і Вікторія Ткачук.

Юлія Чумаченко показує високі результати в стрибках у висоту, але справа в тому, що цей вид дуже сильний в Україні. Юлія поступається таким спортсменкам, як Юлія Левченко та Ярослава Магучіх, але якщо вона виконає на літньому чемпіонаті України норматив у 196 см і посяде 3 місце, то шлях до Токіо буде відкритий.

Серед легкоатлетів-кандидатів на Олімпійські ігри від Донецької області є два представники чоловічого потрійного стрибка. На сьогоднішній день Олександр Малосілов та Артем Коноваленко за своїми результатами не дотягують до потрапляння в олімпійську збірну, але ще мають такі шанси. Так, Коноваленко після річної перерви на тренуваннях під керівництвом Анатолія Бойка вже стрибнув на 16,22 м. Є надія, що до літнього сезону нашим спортсменам вдасться показати результат ближче до 17 метрів.

Також ми розраховуємо на легкоатлетку Вікторію Калюжну. Уже в другій половині березня вона планує взяти участь у марафонському забігу, де розігруватимуться олімпійські ліцензії. Ми навіть заявили Вікторію на декілька марафонів – на той випадок, якщо якийсь буде відмінено через пандемію.

Наостанок залишив Мар’яна Закальницького – цей спортсмен наразі є 8-м у світі за рейтингом, і ми серйозно розглядаємо його як учасника Ігор у Токіо. 6 березня в Туреччині відбудеться великий міжнародний турнір зі спортивної ходьби, де Мар’ян «штурмуватиме» олімпійський норматив на дистанції 50 км. До речі, на наступні Олімпійські ігри цю дисципліну вже відміняють, залишають спортивну ходьбу на 20 км, і, можливо, введуть ще дистанцію 35 км».

Додамо, що із переліку легкоатлетів, які є кандидатами на участь в Олімпійських іграх, стипендію з обласного бюджету в 2021 році будуть отримувати 12 чоловік (у резерві – Юлія Чумаченко):

– у розмірі 6 прожиткових мінімумів: Аліна Логвиненко, Ольга Саладуха, Наталя Семенова, Олександр Сітковський, Сергій Смелик, Вікторія Ткачук, Мар’ян Закальницький;

– у розмірі 4 прожиткових мінімумів: Вікторія Калюжна, Артем Коноваленко, Олександр Малосілов, Марія Миколенко, Олексій Поздняков.

Поділитися

теги: >

Наші партнери