Олімпійські ігри в Парижі

2020-07-16

МОК затвердив зміни до системи кваліфікації Токіо-2020 для кожного виду

Група Міжнародного олімпійського комітету, що з квітня 2020 року працювала над новими принципами та змінами у кваліфікації з видів спорту на Ігри XXXII Олімпіади в Токіо, оголосила про завершення цього процесу. У ході підготовки змін МОК тісно співпрацював з усіма міжнародними федераціями, види спорту яких входять в олімпійську програму.

До моменту перенесення Олімпійських ігор в Токіо 2020 року було підтверджено в цілому 57 відсотків всіх кваліфікаційних місць. Тож, аби адаптувати системи кваліфікації для решти місць до нового часу проведення Олімпійських ігор Токіо-2020, принципи системи кваліфікації були оновлені, затверджені Кваліфікаційною цільовою групою, що діє від імені Виконавчого комітету МОК.

Оновлення включали ряд змін, таких як розширений кваліфікаційний період і нові терміни Зокрема:

  • новий термін завершення кваліфікації – 29 червня 2021 року, ґрунтується на тому, що Олімпійські ігри починаються 23 липня (день церемонії відкриття);
  • потенційне продовження періодів кваліфікації для певних видів спорту, якщо таке продовження враховує крайній термін кваліфікаційного періоду 29 червня 2021 року;
  • переглянутий остаточний термін подачі спортивних заявок – 5 липня 2021 року;
  • якщо у кваліфікаційній системі вказані критерії прийнятності за віком, ці критерії повинні бути розширені, щоб охопити нові дати, дозволяючи спортсменам, які мали право на участь у липні 2020 року залишатися правоздатними у 2021 році. Всі критерії правоздатності та вікові критерії будуть прийматися на розсуд відповідних міжнародних федерацій.

Ґрунтуючись на цих переглянутих принципах системи кваліфікацій, Департамент спорту МОК працював в тісній співпраці з усіма МФ, щоб визначити, чи потрібні будь-які зміни.

Основна мета полягала в тому, щоб впровадити системи кваліфікацій, максимально наближені до тих, які були затверджені Виконкомом МОК в лютому 2018 року.

Наступні види спорту / дисципліни закінчили свій кваліфікаційний відбір і квоти вже розподілені. Вибір команди залишається за НОК, оскільки у всіх видах спорту квоти виділяються НОКу:

  • Велоспорт (шосе і трек), кінний спорт (виїздка, триборство і конкур), хокей на траві та софтбол.

Наступні види спорту / дисципліни продовжують свій процес кваліфікації, який був затверджений спочатку, і просто подовжать кваліфікаційний період:

  • Стрільба з лука, артистичне плавання, бейсбол, баскетбол 3х3, бокс, веслування на каное (слалом та спринт), стрибки в воду, фехтування, футбол, гольф, гімнастика (спортивна, художня та стрибки на батуті), гандбол, карате, плавання (марафон), сучасне п’ятиборство, регбі, вітрильний спорт, кульова стрільба, спортивне скелелазіння, серфінг, настільний теніс, теніс, триатлон та водне поло.

Наступні види спорту / дисципліни внесли незначні зміни в свої системи кваліфікації, такі як розширені періоди для отримання мінімальних критеріїв, уточнення процесу перерозподілу будь-яких невикористаних місць спортсменів і уточнення використання конкретних змагань відповідно до адаптованих календарів міжнародні федрації 2021 року:

  • Веслування академічне, плавання, бадмінтон, скейтбординг, тхеквондо та боротьба.

Деякі види спорту / дисципліни внесли істотні корективи в свої системи кваліфікації, а саме:

  • Легка атлетика, велоспорт (ВМХ та гірський велосипед), важка атлетика, баскетбол та дзюдо.

Вікові вимоги відповідних видів спорту були змінені з урахуванням нових дат Токіо-2020. Як наслідок, спортсмени, які будуть відповідати віковим обмеженням в 2021 році, але не досягли їх у 2020 році, можуть брати участь в Іграх. У той же час спортсмени, які відповідають віковим вимогам у 2020 році, але вийдуть за їх межі у 2021 році, все ще можуть брати участь в Іграх. Однак є два винятки:

  • Бокс: вікові вимоги були скориговані і збільшені на один рік. Щоб взяти участь, спортсмени повинні були народитися з 1 січня 1980 року по 31 грудня 2002 року.
  • Футбол: було підтверджено, що спортсмени, які мали право брати участь в змаганнях в липні 2020 року, будуть, як і раніше, мати право на участь в липні 2021 року. Максимальний вік для змагань серед чоловіків – 23 роки, але для Токіо-2020 він складатиме 24 роки. Крім того, залишається в силі правило наявності трьох спортсменів в команді без вікових обмежень.

Всі дати і місця проведення кваліфікаційних змагань ще належить визначити, з огляду на поточну глобальну ситуацію. Ці дати будуть підтверджені в установленому порядку відповідними міжнародними федераціями.

Всі рішення були доведені до відома міжнародними федераціями, і повну інформацію по кожному окремому виду спорту можна знайти у відповідній системі кваліфікації для цього виду спорту.

Поділитися

теги:

Наші партнери