Олімпійські ігри в Парижі

2024-01-05

Понад 80 українських атлетів підписали відкритий лист проти участі росіян в Олімпіаді

Ініціативна група з протидії допуску російських спортсменів, які підтримують війну, до Олімпійських ігор 2024 у Парижі, оголосила збір підписів спортсменів до листа-звернення до президента Франції Емманюеля Макрона, пані мера Парижа Анн Ідальго, міністерки спорту Франції Амелі Удеа-Кастері та організаторів ОІ-2024 щодо недопущення російських атлетів на змагання.

Цей лист наголошує на тому, що вже зараз деякі «нейтральні» російські атлети, які здобули ліцензії на Олімпійські ігри, зокрема, Владислав Ларін, Заурбек Сідаков та Заур Угуєв, а також низка тих, які близькі до виходу на Олімпійські ігри, насправді підтримують війну.

Відкритий лист українських атлетів опублікували на сайті Міністерства молоді та спорту українською, англійською та французькою мовами: https://mms.gov.ua/news/vidkrytyi-lyst-ukrainskykh-atletiv. Підписали його і видатні спортсмени з Донецької області, зокрема, призери Олімпійських ігор Ольга Саладуха, Ірина Ліщинська, Ігор Радівілов, фіналістка Олімпійських ігор Вікторія Ткачук.

Кожен із підписантів зазначеного листа відмінно знає, наскільки нерівними через війну є умови в підготовці до змагань українських спортсменів та їхніх міжнародних суперників. Кожен і кожна бачить людські та інфраструктурні втрати, які спричиняє агресор. Кожен і кожна відчуває через дії окупантів невимовні душевні біль та страждання…

Як можна змагатися на одній арені з російськими та білоруськими спортсменами, які відкрито або мовчки погоджуються з масовими вбивствами українців та численними військовими злочинами на території України, надають підтримку окупаційним військам?

Українські атлети наголошують, що спортсмени, які пропагують війну, не повинні мати права на участь в Олімпійських іграх. «Допущення спортсменів країн-агресорів, які відкрито підтримують збройну агресію рф проти України, є порушенням фундаментальних етичних принципів, задекларованих Олімпійською хартією, чинної з 26 червня 2019 року, тому вважаємо, що будь-який формат участі спортсменів держав-агресорів є недопустимим», – сказано в листі.

Поділитися

Наші партнери