Олімпійські ігри в Парижі

2023-01-19

Україна наполягає на продовженні санкцій у спорті проти країн-агресорок

Міністр молоді та спорту України, президент НОК України Вадим Гутцайт підписав листа, адресованого очільникам Національних олімпійських комітетів провідних держав, із закликом підтримати позицію України та вжити усіх можливих заходів, аби не допустити спортсменів із країн-агресорок до Олімпійських ігор-2024. Цю ж позицію він озвучив і під час консультаційної онлайн-зустрічі президента МОК Томаса Баха з президентами НОК та генеральними секретарями, що відбулась 19 січня.

Принципову позицію України в питанні застосування санкцій Вадим Гутцайт пояснив так: «НОКи рф і рб знаходяться під повним контролем влади своїх країн. Багато представників їхніх олімпійських команд входять до складу Збройних сил рф, яка вбиває наших людей в нашій державі та знищує нашу інфраструктуру. А президент Олімпійського комітету росії, нагадую, заявив, що для членів російської олімпійської збірної за честь брати участь у війні проти України. При цьому, прикриваючись олімпійською єдністю, вони хочуть виступати на спортивних міжнародних змаганнях, ніби нічого не відбувається. Ми лише захищаємо інтереси своєї держави та свого народу, прагнемо миру і спокою для своїх дітей».

«Наша позиція незмінна: поки триває геноцид народу України, російським і білоруським спортсменам необхідно заборонити участь у міжнародному спорті в будь-якому статусі, у тому числі нейтральному!», – наголосив Міністр молоді та спорту України і президент НОК України.

Поділитися

Наші партнери