Олімпійські ігри в Парижі

2021-12-06

До змагань Олімпіади-2024 з тхеквондо (ВТФ) від Донеччини готуються Андрій та Артем Гарбари

Чергове онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, що відбулося 3 грудня, присвятили тхеквондо (ВТФ).

До актуального списку спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у Паризькій Олімпіаді, який було схвалено на регіональному рівні 27 жовтня, включені 2 тхеквондисти: провідна група – Андрій Гарбар, перспективна група – Артем Гарбар. Обидва є представниками міста Дружківка.

Про олімпійські перспективи Донеччини в тхеквондо (ВТФ) доповів заслужений тренер України, тренер-викладач Школи вищої спортивної майстерності Юрій Бірюков. Так, відбір на Олімпійські ігри в Токіо Андрію Гарбару не вдалося пройти через недостатню високу позицію у відповідних рейтингах – 52 місце у світовому, 64 місце в олімпійському (необхідно увійти до топ-30). Тому в підготовці до майбутніх Ігор у Парижі дуже важливою є участь у якомога більшій кількості міжнародних турнірів, що дають рейтингові бали. Водночас Андрій та Артем Гарбари в 2021 році стали бронзовими призерами чемпіонатів Європи – серед дорослих та серед молоді відповідно.

Наразі для ефективної підготовки тхеквондисти Донецької області, окрім тренувань у Дружківці, долучаються до навчально-тренувальних зборів, що проводяться в місті Дніпро з використанням електронних жилетів.

Відзначимо, що спортсмени та їх тренер мають постійну підтримку від Донецької облдержадміністрації: Андрій Гарбар та Юрій Бірюков отримують обласні щомісячні стипендії, а Артем Гарбар – заробітну плату як спортсмен-інструктор Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2021 рік.

Поділитися

теги: >

Наші партнери