Олімпійські ігри в Парижі

2022-07-20

Маріупольці в складі команди України виграли змагання з вітрильного спорту у Швейцарії

З 14 по 17 липня на озері Невшатель у швейцарському Грандсоні відбулася кваліфікаційна серія першого в історії Кубку світу з вітрильного спорту – SSL Gold Cup, переможцем якої став український екіпаж.

До складу команди України під назвою «Гайдамаки», що налічувала 9 спортсменів, увійшли два представники міста Маріуполь Донецької області, вихованці Школи вищої спортивної майстерності регіону Валерій Кудряшов та Іван Жукалін. Їхні позиції на яхті класу SSL 47 (має довжину 47 футів, що дорівнює 14,3 метрів) – гріндер і шкотовий відповідно. Пліч-о-пліч з ними спортивну звитягу здобували: стерновий Борис Швець (Київ), тактик Оскар Мадоніч (Одеса), грото-шкотовий Георгій Пачес (Одеса), шкотовий та капітан команди Ігор Матвієнко (Дніпро), пітмен Андрій Гусенко (Дніпро), шкотовий Денис Осляк (Дніпро) і баковий Андрій Клочко (Київ).

Українці у своїй групі в рамках п’ятого раунду кваліфікації SSL Gold Cup посіли першу сходинку, випередивши за підсумками 6 гонок команди Таїланду, Сінгапуру та Республіки Корея. Рекорд швидкості тут також встановили «Гайдамаки» – 13.4 вузли.

Завдяки перемозі в Швейцарії українські спортсмени представлять свою державу у фінальній частині історичного турніру серед 40 кращих збірних світу, що має відбутися з 28 жовтня по 20 листопада в Бахрейні.

Фото – Martina Orsini

Поділитися

теги: > >

Наші партнери