Олімпійські ігри в Парижі

2023-12-27

На форумі «Спортивна Донеччина» Крістіна Русінова підбила підсумки роботи ШВСМ за 2023 рік

У рамках форуму «Спортивна Донеччина» відбулася конференція «Підсумки-2023», де про роботу за минулий рік та плани на найближче майбутнє розповіли керівники обласних організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.

«Розповсюджуємо практику презентацій діяльності спортивних комунальних закладів Донеччини, з відкритим онлайн-доступом для всіх бажаючих. 2023-й виявився роком становлення після подолання складних випробувань, викликаних повномасштабним російським воєнним вторгненням. Нашим організаціям довелося релокуватися в інші більш безпечні регіони України, але при цьому вони продовжують повноцінно працювати над поставленими завданнями. У кожного закладу є свої здобутки, свої проблеми, нагальні питання. Я вдячний керівникам та працівникам за те, що продовжуєте тримати спортивний стрій, попри вже друге переміщення під час війни з 2014 року», – сказав у вітальному слові начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик.

Директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова наголосила, що кількість відділень закладу наразі становить 18 – так, у травні 2023 року в ШВСМ додалося скелелазіння. Як і раніше, проходять навчально-тренувальні збори та беруть участь у змаганнях представники боксу, боротьби вільної, боротьби греко-римської, важкої атлетики, велоспорту, вітрильного спорту, водного поло, волейболу, гандболу, дзюдо, легкої атлетики, плавання, стрільби кульової, стрибків у воду, сучасного п’ятиборства, триатлону, тхеквондо (ВТФ).

Режим роботи  працівників ШВСМ встановлений наступним чином:
–  у штатному режимі – 48 працівників, у т.ч. за місцем тимчасового переміщення організації у смт Любешів – 5 осіб (з них 1 тренер);
– дистанційно – 17 працівників (10 – адміністративний персонал, 7 – тренери-викладачі);
– простій на 2/3 посадового окладу (ставки заробітної плати) – 7 працівників (4 – адміністративний персонал, 3 – тренери-викладачі).

Загальна кількість учнів-спортсменів Школи вищої спортивної майстерності Донецької області в 2023 році становила 314 осіб: 211 – постійного складу, 103 – змінного. Представники постійного складу мають спортивні звання та розряди: 5 заслужених майстрів спорту України, 29 майстрів спорту України міжнародного класу, 91 майстер спорту України, 73 кандидати у майстри спорту України.

До складу збірних команд України увійшло 90 спортсменів ШВСМ: основний склад – 54, кандидати – 24, резерв – 12.

Навчально-тренувальну роботу здійснювали 53 кваліфіковані тренери-викладачі (з них – 32 штатні). 26 тренерів мають почесне звання «Заслужений тренер України», 11 – «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України», 47 – вищу категорію.

З метою поліпшення науково-методичної діяльності і впровадження в практику сучасних форм роботи, у 2023 році курси підвищення кваліфікації пройшли 14 тренерів-викладачів, з них 12 отримали вищу тренерську категорію.

Протягом 2023 року підготовлено 11 майстрів спорту України, 2 майстри спорту України міжнародного класу: Марія Єфремова – боротьба вільна, Артем Гарбар – тхеквондо (ВТФ).

Учні-спортсмени ШВСМ Донецької області за рік станом на 20.11.2023 здобули 314 медалей чемпіонатів України в різних вікових групах: серед дорослих – 46 золотих, 41 срібну, 51 бронзову; серед молоді та юніорів – 47 золотих, 28 срібних, 18 бронзових; серед юнаків – 31 золоту, 31 срібну, 21 бронзову.

На міжнародних офіційних змаганнях у активі ШВСМ Донеччини 25 медалей: на чемпіонатах світу серед молоді та юніорів – 1 золота, 2 срібні, 2 бронзові; на чемпіонатах Європи серед дорослих – 1 золота, 2 бронзові; на чемпіонатах Європи серед молоді та юніорів – 3 золоті, 8 срібних, 3 бронзові; на чемпіонатах Європи серед юнаків – 1 срібна, 2 бронзові.

У штатному режимі тренери Школи вищої спортивної майстерності Донецької області працюють на території України, де не ведуться бойові дії: у Кам’янському (відділення водного поло, чоловіча та жіноча команди), Полтаві (бокс, боротьба вільна, волейбол, велосипедний спорт), Верхньодніпровську (боротьба греко-римська), Києві (боротьба вільна, важка атлетика, легка атлетика, дзюдо, сучасне п’ятиборство, стрибки у воду), Бучі (боротьба вільна), Одесі (легка атлетика), Львові (стрільба кульова), Ужгороді (гандбол, дзюдо), смт Любешів Волинської області (легка атлетика), Ірпені (тхеквондо ВТФ).

За кордоном навчально-тренувальний процес проводять 6 тренерів-викладачів. У Хорватії – Іван Жукалін (вітрильний спорт) і Юлія Ліхачова (стрибки у воду), у Болгарії – Георгій та Ольга Драгуляни (триатлон), у Польщі – Єгор Жуков (легка атлетика), Павло Кірпулянський (сучасне п’ятиборство).

Найбільш значні результати на офіційних міжнародних змаганнях серед представників ШВСМ у 2023 році показали:
Вікторія Ткачук – 1 місце на командному чемпіонаті Європи з легкої атлетики (2 дивізіон);
Андрій Гарбар – 1 місце на чемпіонаті Європи з тхеквондо (ВТФ), 3 місце на Всесвітній літній Універсіаді;
Артем Гарбар – 3 місце на чемпіонаті Європи з тхеквондо (ВТФ);
Кирило Ітулін – 1 місце на чемпіонаті світу зі стрільби кульової серед юніорів (командний залік);
Михайло Брудін – 1 місце на чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед юніорів; 2 місце на Кубку Європи серед молоді;
Ксенія Горєлова – 2 місце на чемпіонаті світу зі скелелазіння серед молоді, 2 місце на чемпіонаті Європи серед молоді;
Ольга Івженко – 2 місце на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед юніорів (ривок, поштовх, сума), 3 місце на чемпіонаті світу серед юніорів (поштовх, сума);
Ілля Москаленко – 2 місце на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед молоді (поштовх, сума);
Владислав Прилипко – 3 місце на чемпіонаті Європи з важкої атлетики серед молоді (поштовх, сума);
Марія Єфремова – 1 місце на чемпіонаті Європи з боротьби вільної серед юніорок, 2 місце на чемпіонаті світу з боротьби вільної серед юніорок;
Микита Гончаров – 3 місце на чемпіонаті Європи з боротьби вільної до 23 років.

Щодо ігрових видів спорту, спортсмени Школи вищої спортивної майстерності Донецької області мають такі здобутки в сезоні 2022-2023: волейбольна команда «Бахмут-ШВСМ» виграла чемпіонат України серед чоловічих команд Вищої ліги, гандбольна команда «Донбас» здобула бронзові нагороди чемпіонату України серед чоловічих команд (Суперліга) і Кубку України, ватерпольна чоловіча команда «Маріуполь» посіла 3 місце на чемпіонаті України (Суперліга), ватерпольна жіноча команда Донецької області стала другою на чемпіонаті України (Вища ліга) та за підсумками Кубку України.

Учні-спортсмени ШВСМ перебувають під постійним медичним наглядом, двічі на рік проходять поглиблений медичний огляд (відділення боксу – кожні три місяці) на базі КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини» у смт Любешів, а також на виїзних медичних оглядах у містах Київ, Львів, Ужгород, Полтава, Кам’янське.

Протягом року ШВСМ активно співпрацювала з Відділенням НОК України в Донецькій області. До проєктів «Dolike Olympians», #OlympicLab, «Олімпійський день», «Олімпійський тиждень», «Олімпійський урок» долучилися провідні спортсмени: Наталія Тобіас, Мар’ян Закальницький, Аліна Логвиненко, Антоніна Єфремова, Вікторія Ткачук, Дмитро Кірпулянський, брати Андрій та Артем Гарбари, Дар’я Дубенець та інші.

Поділитися

теги: > >

Наші партнери