Олімпійські ігри в Парижі

2024-05-24

ШВСМ Донецької області продовжує працювати задля нових спортивних перемог у славу України

Попри всі складнощі воєнного часу – зокрема, втрату спортивних баз, зменшення кількості атлетів і тренерів – Школа вищої спортивної майстерності Донецької області забезпечує підготовку вихованців шляхом проведення постійно діючих навчально-тренувальних зборів та участі спортсменів у відповідних змаганнях. Поточні підсумки роботи ШВСМ і плани на майбутнє обговорили на засіданні колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, що відбулося 23 травня.

«Атлети Школи вищої спортивної майстерності Донецької області в складі збірних команд України з видів спорту продовжують зміцнювати авторитет регіону та держави. Представники Донеччини на весь світ заявляють про силу й незламність українців, і я вірю, що зарядженість на нові перемоги наших спортсменів та тренерів принесе ще чимало здобутків у славу України. Головне завдання для спортивної спільноти – це збереження кадрового потенціалу за допомогою передачі кращих учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл до ШВСМ та Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки», – зауважив начальник управління Володимир Мицик.

Директор Школи вищої спортивної майстерності Крістіна Русінова у своїй доповіді про підсумки роботи за 2023 рік зазначила, що кількість відділень закладу наразі становить 18 – так, у травні 2023-го в ШВСМ додалося скелелазіння. Як і раніше, проходять навчально-тренувальні збори та беруть участь у змаганнях представники боксу, боротьби вільної, боротьби греко-римської, важкої атлетики, велоспорту, вітрильного спорту, водного поло, волейболу, гандболу, дзюдо, легкої атлетики, плавання, стрільби кульової, стрибків у воду, сучасного п’ятиборства, триатлону, тхеквондо (ВТФ).

Загальна кількість учнів-спортсменів Школи вищої спортивної майстерності Донецької області в 2023 році становила 314 осіб: 211 – постійного складу, 103 – змінного. Представники постійного складу мають спортивні звання та розряди: 5 заслужених майстрів спорту України, 29 майстрів спорту України міжнародного класу, 91 майстер спорту України, 73 кандидати у майстри спорту України. До складу збірних команд України увійшло 90 спортсменів ШВСМ: основний склад – 54, кандидати – 24, резерв – 12.

Учні-спортсмени ШВСМ Донецької області в 2023 році здобули 321 медаль чемпіонатів України в різних вікових групах, а також 28 міжнародних нагород: на чемпіонатах світу серед молоді та юніорів – 1 золота, 2 срібні, 4 бронзові; на чемпіонатах Європи серед дорослих – 1 золота, 2 бронзові; на чемпіонатах Європи серед молоді та юніорів – 3 золоті, 9 срібних, 3 бронзові; на чемпіонатах Європи серед юнаків – 1 срібна, 2 бронзові.

Протягом 2023 року підготовлено 12 майстрів спорту України, 2 майстри спорту України міжнародного класу: Артем Гарбар – тхеквондо (ВТФ), Марія Єфремова – боротьба вільна (перебуває в змінному складі ШВСМ, є ученицею Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С. Бубки).

ШВСМ Донецької області, маючи 102 375 очок, посіла 7 місце в рейтингу Міністерства молоді та спорту України серед 33 шкіл вищої спортивної майстерності за 2023 рік.

Навчально-тренувальну роботу станом на кінець 2023 року здійснювали 53 кваліфіковані тренери-викладачі (з них – 32 штатні). 26 тренерів мають почесне звання «Заслужений тренер України», 11 – «Заслужений працівник фізичної культури та спорту України», 47 – вищу категорію.

З метою поліпшення науково-методичної діяльності і впровадження в практику сучасних форм роботи, у 2023 році курси підвищення кваліфікації пройшли 14 тренерів-викладачів, з них 12 отримали вищу тренерську категорію.

Тренер-викладач зі скелелазіння Ігор Тяпкін зазначив, що практично за рік роботи у відділенні скелелазіння Школи вищої спортивної майстерності Донецької області сформувався достатньо сильний склад спортсменів, які показують високі результати на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, а також є потужна «лавка запасних». Особливо відзначилася в 2023 році Ксенія Горєлова – на молодіжних змаганнях у дисципліні «швидкість» вона здобула срібні медалі чемпіонату світу та Європи, а також перемогла в загальному заліку Кубку Європи. Враховуючи ще юний вік скелелазів ШВСМ, вони мають гарні перспективи, аби підлаштуватися під нові правила, що динамічно змінюються в цьому виді спорту, та відібратися на майбутні Олімпійські ігри.

Тренер-викладач відділення волейболу Микола Пасажін, який очолює команду «Бахмут-ШВСМ» – чемпіона України серед чоловічих команд Вищої ліги сезону 2022-2023 років та срібного призера сезону 2023-2024 років, подякував за постійну підтримку (зокрема, у проведенні навчально-тренувальних зборів у місті Полтава) керівництву управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації і Школи вищої спортивної майстерності. Попри те, що влітку 2023 року майже всі гравці покинули команду, Миколі Пасажіну вдалося заново зібрати боєздатний колектив, який до останньої партії фінального матчу затято боровся за перемогу. Наразі відбувається пошук нових спонсорів задля збереження потенціалу команди і на наступний сезон.

Поділитися

теги: >

Наші партнери