Олімпійські ігри в Парижі

2023-11-27

27 олімпійців є кандидатами від Донецької області на участь у Іграх 2024 року в Парижі

Попри війну, що російський агресор розв’язав на території суверенної України, атлети і тренери Донецької області не припиняють підготовку до найголовніших спортивних стартів – Ігор XXXIII Олімпіади, запланованих на 26 липня – 11 серпня 2024-го.

Оновлений перелік спортсменів Донеччини – кандидатів на участь у майбутніх Олімпійських іграх – ухвалили на п’ятому в 2023 році засіданні колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

«Списки олімпійців Донецької області – це документ, що постійно оновлюється. Це пов’язано і зі змінами у наказі про кандидатів на Ігри від Міністерства молоді та спорту України, і з тим, як спортсмени показують себе на змаганнях протягом року. Так, дехто втратив можливість потрапляння до олімпійської збірної України, а дехто водночас добре заявив про себе та зберігає шанси здобути бажані ліцензії. Тож ми повинні докласти максимум спільних зусиль, щоб у Парижі в 2024 року було якомога більше представників Донеччини», – зазначив начальник управління Володимир Мицик.

З питання про внесення змін до складів спортсменів Донецької області – кандидатів для участі в Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року в місті Париж (Франція) доповіла начальник відділу фізкультурно-спортивної роботи управління Марина Будовій. Співдоповідачем був старший тренер-викладач відділення легкої атлетики Школи вищої спортивної майстерності, куратор з легкої атлетики Костянтин Степанцов.

Члени колегії підтримали виключення зі складу атлетів через відсутність високих спортивних результатів або неможливість їх досягнення наразі, та схвалили додавання до переліку декількох імен спортсменів. Підґрунтям цього стали аналіз виконання індивідуальних планів підготовки спортсменів-кандидатів і рішення на раніше проведених засіданнях координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців.

До оновленого списку атлетів Донецької області – кандидатів на участь у Паризькій Олімпіаді включено 27 представників 13 видів спорту: бокс – Ганна Охрей; боротьба вільна – Олександр Хоцянівський, Марія Єфремова; боротьба греко-римська – Олександр Чернецький; велосипедний спорт – Анатолій Будяк, Валерія Кононенко; вітрильний спорт – Валерій Кудряшов; легка атлетика – Вікторія Ткачук, Мар’ян Закальницький, Михайло Брудін, Валерія Зіненко, Вікторія Калюжна, Гліб Піскунов, Анна Красуцька; скелелазіння – Даниїл Болдирев; стрільба кульова – Вікторія Сухорукова; стрибки у воду – Анна Арнаутова; сучасне п’ятиборство – Ірина Хохлова; триатлон – Ксенія Левковська; тхеквондо ВТФ – Андрій Гарбар; футбол – Артем Бондаренко, Дмитро Криськів, Георгій Судаков, Данило Сікан, Богдан В’юнник, Едуард Козік, Олег Очеретько.

Претенденти на Ігри ХХХІІІ Олімпіади від Донеччини є представниками 6 територіальних громад: Маріупольської (13), Дружківської (5), Бахмутської (4), Краматорської (2), Лиманської (2), Слов’янської (1).

До 1 січня відділ фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації має отримати індивідуальні плани підготовки на 2024 рік кожного спортсмена-кандидата для участі в Іграх ХХХІІІ Олімпіади та XVII літніх Паралімпійських іграх, і в подальшому проводитиме постійний моніторинг їх виконання.

Поділитися

теги:

Наші партнери