Олімпійські ігри в Парижі

2024-02-01

38 олімпійців є кандидатами від Донецької області на участь у Іграх 2024 року в Парижі

Попри війну, що російський агресор розв’язав на території суверенної України, атлети і тренери Донецької області не припиняють підготовку до найголовніших спортивних стартів – Ігор XXXIII Олімпіади, запланованих на 26 липня – 11 серпня 2024-го.

Оновлений перелік спортсменів Донеччини – кандидатів на участь у майбутніх Олімпійських іграх – ухвалили на першому в 2024 році засіданні колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації, що відбулося 31 січня.

«Список олімпійців Донецької області – це документ, що оновлюється два рази на рік. Це пов’язано і зі змінами в наказі про кандидатів на Ігри від Міністерства молоді та спорту України, і з тим, як спортсмени показують себе на змаганнях протягом року. До старту Олімпійських ігор у Парижі залишилося менше, ніж пів року, тож ми повинні в найближчі місяці забезпечити всі можливі умови, аби наші атлети змогли здобути ліцензії на відбіркових турнірах», – зазначив начальник управління Володимир Мицик.

З питання про внесення змін до складу спортсменів Донецької області – кандидатів для участі в Іграх ХХХІІІ Олімпіади та у ХVІІ Паралімпійських іграх 2024 року в місті Париж (Франція) доповіла начальник відділу фізкультурно-спортивної роботи управління Марина Будовій.

Члени колегії підтримали включення до відповідного переліку атлетів, що увійшли до списку в наказі Міністерства молоді та спорту України від 22 грудня 2023 року, а також тих спортсменів, які можуть здобути ліцензії на думку спортивної спільноти Донеччини.

До оновленого списку атлетів Донецької області – кандидатів на участь у Паризькій Олімпіаді (і в умовно основний, і в умовно резервний переліки) загалом включено 38 представників 13 видів спорту: бокс – Ганна Охрей; боротьба вільна – Олександр Хоцянівський, Марія Єфремова, Микита Гончаров, Олександра Федорченко; боротьба греко-римська – Олександр Чернецький; важка атлетика – Ілля Москаленко, Владислав Прилипко, Ольга Івженко; велосипедний спорт – Анатолій Будяк, Валерія Кононенко, Юрій Іллющенко, Марина Алтухова, Роман Гладиш; вітрильний спорт – Валерій Кудряшов; легка атлетика – Вікторія Ткачук, Мар’ян Закальницький, Михайло Брудін, Валерія Зіненко, Вікторія Калюжна, Гліб Піскунов, Анна Красуцька, Юлія Чумаченко; скелелазіння – Даниїл Болдирев, Анастасія Кобець; стрільба кульова – Вікторія Сухорукова; сучасне п’ятиборство – Ірина Хохлова; триатлон – Ксенія Левковська; тхеквондо ВТФ – Андрій Гарбар, Артем Гарбар; футбол – Артем Бондаренко, Богдан В’юнник, Олексій Кащук, Дмитро Криськів, Георгій Судаков, Максим Таловєров, Олег Очеретько, Анатолій Трубін.

Претенденти на Ігри ХХХІІІ Олімпіади від Донеччини є представниками 6 територіальних громад: Маріупольської (13), Дружківської (10), Бахмутської (8), Краматорської (4), Лиманської (2), Слов’янської (1).

Відділ фізкультурно-спортивної роботи управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації до самого старту Ігор ХХХІІІ Олімпіади та XVII літніх Паралімпійських іграх проводитиме постійний моніторинг виконання індивідуальних планів підготовки на 2024 рік кожного спортсмена-кандидата.

Поділитися

теги:

Наші партнери