Олімпійські ігри в Парижі

2023-05-04

Легкоатлети Донеччини в Ужгороді підготувалися до стартів літнього сезону

З 9 по 29 квітня на стадіоні «Авангард» у місті Ужгород відбувся навчально-тренувальний збір національної команди України з легкої атлетики, метою якого стала підготовка до змагань літнього сезону 2023 року.

Від Донецької області участь у зборі взяли три атлети Школи вищої спортивної майстерності: Кирило Приходько з Бахмута та Олександр Сосновенко з Дружківки відточували свою майстерність у естафетному бігу 4×100 м і в спринті, Вікторія Баранівська – у потрійному стрибку. Усі вони налаштовані на виконання нормативу для участі в чемпіонаті Європи серед молоді U23, що відбудеться 13-16 липня у Фінляндії.

«Для потрапляння в естафетну збірну України на молодіжну європейську першість необхідно, щоб три спортсмени пробігли 100 метрів за 10.50 с, і тоді четвертий може відібратися на 200-метрівці. Протягом зборів Кирило Приходько та Олександр Сосновенко мали на тижні по два спеціальних естафетних тренування, а в усі інші дні працювали над спринтом за власними планами. Загалом для НТЗ в Ужгороді було створено гарні умови, що дозволило виконати весь обсяг запланованої роботи», – розповіла тренер Тетяна Серорез.

Найближчим випробуванням сил для легкоатлетів Донеччини стане командний чемпіонат України серед дорослих та молоді, що запланований на 27-28 травня у Львові. Наступна ціль – чемпіонат України серед молоді, що має пройти у Івано-Франківську 7-8 червня.

Напередодні нового сезону спортсмени поділилися своїми особистими враженнями від збору в Ужгороді та подальшими планами.

Кирило Приходько: «Підготовка до майбутніх змагань проходить в активному темпі та не є легкою. Сподіваємося командою показати гарний час, бути на висоті. Наразі маємо певний прогрес, а оцінку всього нашого підготовчого процесу зробимо ближче до самих стартів. У першу чергу – це естафета 4×100 м, але для того, щоб потрапити в збірну, необхідно мати гідний особистий результат. Щодо місця проведення зборів – на стадіоні й базі в Ужгороді я перший раз, але можу відзначити дуже комфортні умови для тренувань. Тим більш вони приємні у такій компанії спортсменів».

Олександр Сосновенко: «Настрій бойовий, все заплановане в плані підготовки поки виходить. Мотивація підвищена, адже тренуюсь із хлопцями, яких добре знаю, з якими вже пройшов великий шлях підготовки. З такою командою будь-які випробування під силу. Усі сили зараз спрямовані на те, аби на чемпіонаті України виконати норматив для потрапляння в збірну, що поїде на чемпіонат Європи серед молоді. Для мене ця вікова категорія нова – минулого року ще виступав серед юніорів, тож маю бажання якнайкраще проявити себе на більш високому рівні».

Вікторія Баранівська: «На найближчих стартах робитиму все можливе, аби виконати норматив на молодіжний чемпіонат Європи, який складає 12,95 м. Мій кращий результат на сьогодні – 12,86 м, тобто треба ще трохи додати. При цьому для потрапляння в збірну також необхідно посісти 1-2 місця на чемпіонаті України. Потрійний стрибок – це дуже складна дисципліна, яка передбачає багато відштовхувань, великі навантаження, і далеко не всі дівчата доходять з юніорської вікової категорії до дорослої. Але мені особисто потрійний стрибок за рахунок моєї сили підходить більше, ніж стрибок у довжину, де важливішою є швидкість. За три тижні зборів накопичилась втома, але мета все перекриває та дає сили й натхнення, щоб працювати далі. Хочу подякувати за підтримку в підготовці до змагань Школі вищої спортивної майстерності Донецької області, тренеру Тетяні Серорез. Дякую за все тим наставникам, які зробили внесок у мої результати, і тим, хто тренує мене зараз».

Поділитися

теги: > > >

Наші партнери