Олімпійські ігри в Парижі

2022-07-30

Марія Єфремова захистила титул чемпіонки світу U17

Дві спортсменки Донеччини виступили на чемпіонаті світу з боротьби вільної серед юніорок до 17 років, який відбувся з 25 по 29 липня в Римі (Італія).

Марія Єфремова і Анастасія Задворна – учениці Донецького обласного спеціалізованого фахового коледжу спортивного профілю ім. С.Бубки, які тренуються під орудою заслужених тренерів України Андрія і Максима Єфремових. Вони є представницями міста Бахмут, а також Школи вищої спортивної майстерності Донеччини. А ще Марія є спортсменом-інструктором Донецької обласної штатної команди резервного спорту на 2022 рік.

У ваговій категорії до 49 кг Анастасія Задворна вдало зробила перший крок на шляху до фіналу, здобувши вольову перемогу над Нірадж Нірадж з Індії – 3:1 (6:2). На жаль, розвинути успіх не вдалося: у чвертьфіналі її зупинила японка Міхоко Такеучі – 4:1 (12:1), а у втішній сутичці Задворна не впоралась зі словачкою Рекою Хегедус – 3:1 (6:1). У підсумку посіла десяте місце серед 18 учасниць.

Справжнім відкриттям минулорічного світового форуму U17 в Будапешті стала Марія Єфремова, яка у 15-річному віці впевнено перемогла більш досвідчених суперниць і виборола чемпіонський пояс. Відтоді її вважають молодою зірочкою, але ж подвійну мотивацію у всіх викликає поєдинок саме з чемпіонкою.

Захист світового титулу Марія Єфремова розпочала з дострокової перемоги за балами над турчанкою Севім Акбас. А двох наступних суперниць поклала на лопатки – Марію-Антоніну Шкудларек з Польщі і Халюн Бямбасурен з Монголії. Глядачів вразила майстерність і впевненість українки, як і сухі рахунки сутичок – 4:0 (10:0), 4:0 (10:0), 5:0 (8:0), 5:0 (6:0) відповідно.

Фінальний двобій справдив очікування справжніх шанувальників боротьби – напружений, драматичний, з непередбачуваною розв’язкою. Спочатку Сакура Оніші з Японії напрацювала на один бал за активність, проте по перерві Єфремова у той же спосіб відновила рівновагу. Тож все вирішили останні секунди, на яких японка намагалась відчайдушно атакувати, але наша борчиня блискуче виконала контрприйом, який виявився переможним. Після оголошення фінального рахунку – 3:1 (3:1) – щаслива Марія здійснила коло пошани з національним прапором, і на церемонії нагородження пролунав наш славень.

Наразі в доробку 16-річної Єфремової – два титули чемпіонки світу (U17) і три титули чемпіонки Європи (U15/U17). Її феноменальна серія звитяг на міжнародних турнірах складає 24 сутички з сумарним рахунком 229:11. Вітаємо непереможну чемпіонку та її наставників – Андрія і Максима Єфремових.

Додамо, що брати Єфремови безпосередньо сприяли перемогам україночок на світовому форумі в італійській столиці. Виступивши в десяти вагових категоріях, наші співвітчизниці вибороли п’ять нагород («золото», «срібло» і три «бронзи»). І в підсумку увійшли до топ-трійки – Японія (180 балів), Індія (149), Україна (112) – серед 38 країн-учасниць командного заліку.

Поділитися

теги: > >

Наші партнери