2023-06-27

Михайло Брудін із Дружківки очолив світовий рейтинг U20 з метання диска

24-25 червня в німецькому місті Мангейм відбувся легкоатлетичний турнір «29. Bauhaus Junioren-Gala» серед юніорів до 20 років, де Донецьку область представили два спортсмени.

18-річний вихованець ДЮСШ міста Дружківка, атлет Школи вищої спортивної майстерності Донеччини Михайло Брудін у метанні диска вагою 1,75 кг показав переможний результат – 63.85 метрів, що став його особистим рекордом, а також світовим рекордом U20 в поточному 2023 році. На змаганнях він обійшов 11 суперників із Німеччини, Австралії, Бельгії, Швеції.

16-річна вихованка Маріупольської КДЮСШ «Олімпія», атлетка ШВСМ Донецької області, спортсменка-інструкторка Донецької обласної штатної команди резервного спорту Марина Ковтунова в стрибках у висоту посіла 5 місце. Результат 1,79 м дозволив їй випередити опоненток із Португалії, Австралії та Швеції.

Відзначимо, що Михайло Брудін, тренером якого є його батько Юрій Брудін, у 2022 році здобув «золото» на чемпіонаті Європи серед спортсменів до 18 років у метанні 1,5-кілограмового диска (з рекордом турніру – 64.51 м) та «бронзу» чемпіонату світу серед спортсменів до 20 років у метанні диска вагою 1,75 кг (з результатом 63.30 м). У 2023 році Михайло став срібним призером молодіжного Кубку Європи в метанні диска 2 кг серед спортсменів до 23 років (з результатом 58.60 м).

Особистий рекорд Марини Ковтунової в стрибках у висоту складає 1,83 м. Вона є чемпіонкою України серед дівчат та юніорок, переможницею перших Всесвітніх шкільних спортивних ігор, срібною призеркою юніорського чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій.