Олімпійські ігри в Парижі

2021-03-23

На засіданні з питань олімпійської підготовки обговорили перспективи п’ятиборців Донеччини

Чергове в 2021 році онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, яке відбулося 22 березня, присвятили розгляду сучасного п’ятиборства.

Начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, голова Координаційної ради Володимир Мицик зауважив, що до переліку спортсменів регіону – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІ Олімпіади увійшло 3 п’ятиборця Школи вищої спортивної майстерності: Ірина Хохлова (представниця міста Маріуполь), Дмитро Кірпулянський (Мирноград) та Кирим Шехмаметьєв (Слов’янськ).

«Сподіваємося, що всі плани, які перед собою на 2021 рік поставили спортсмени і тренери Донеччини, будуть реалізовані. Зокрема, віримо в шанси на потрапляння до олімпійської збірної представників сучасного п’ятиборства. Зі свого боку намагаємося створити для них необхідні умови: усі три кандидата з цього виду спорту на поїздку в Токіо наразі отримують щомісячні стипендії з обласного бюджету, стипендію має їх тренер Дмитро Сидоров, також допомагаємо в проведенні тренувальних зборів. Особливу увагу повинні приділити питанням медико-біологічного супроводження атлетів і забезпечення сучасним спортивним обладнанням та інвентарем», – зазначив Володимир Мицик.

Про підготовку спортсменів доповіли заслужений тренер України з сучасного п’ятиборства, віцепрезидент Донецької обласної федерації з сучасного п’ятиборства Костянтин Кірпулянський, тренери-викладачі відділення сучасного п’ятиборства Школи вищої спортивної майстерності Павло Кірпулянський і Дмитро Сидоров, заслужений тренер України.

Так, серед п’ятиборців на Ігри в Токіо потраплять всього 36 чоловіків, а Дмитро Кірпулянський станом на сьогодні посідає 49 місце у світовому олімпійському рейтингу. Щоб отримати можливість потрапити на головний у кваліфікаційному відборі старт – чемпіонат світу, що поставили в календарі на червень – потрібно набрати рейтингові бали на етапах Кубку світу, фінал якого завершиться 16 травня. При цьому потрібно враховувати систему штрафних балів, що передбачено для атлетів у разі невиходу до фінальної частини кожного відбіркового турніру.

Великий потенціал має провідна спортсменка з Донеччини Ірина Хохлова – наразі найкраща серед жінок-п’ятиборок у нашій країні. Проте після нещодавнього повернення зі збірної Аргентини до збірної України їй доведеться в дуже стислих часових рамках набирати бали у свій міжнародний рейтинг. Починаючи з 23 березня Ірина протягом майже двох місяців перебуватиме закордоном, і за 14 днів планує виступити на трьох етапах Кубка світу!

Відзначимо, що протягом останніх трьох олімпійських циклів п’ятиборці Донеччини вирізнялися високими результатами. На двох Іграх представники регіону входили до десятки кращих: Ірина Хохлова в 2012 році посіла 10 місце, Дмитро Кірпулянський у 2008 році – 9 місце. Окрім цього, Хохлова була четвертою на чемпіонаті світу та другою на чемпіонаті Європи, а Кірпулянський здобував «бронзу» на світовій та європейській першостях.

Поділитися

теги: >

Наші партнери