Олімпійські ігри в Парижі

2023-05-04

Обласну стипендію отримуватиме спортсмен із Бахмута Микита Гончаров

Донецька обласна державна адміністрація постійно приділяє значну увагу розвитку спорту регіону, зокрема, заохочуючи провідних атлетів та тренерів щомісячними стипендіями.

4 травня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Вадима Філашкіна відбулося чергове засідання комісії з відбору претендентів на призначення стипендій.

«Досягнення спортсменів Донеччини на міжнародній арені – це імідж нашого регіону та імідж України, тож обласна адміністрація зі свого боку намагається всіляко сприяти новим перемогам і яскравим здобуткам. Найкращим та найперспективнішим атлетам з року в рік ми призначаємо щомісячні обласні стипендії, які є винагородою за їх кропітку наполегливу працю, за прояв їх таланту, сили та незламності», – зазначив Вадим Філашкін.

Начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик доповів, що з 1 січня 2023 року щомісячні виплати в розмірі від 2 до 6 прожиткових мінімумів було призначено 76 спортсменам та 30 тренерам з олімпійських, неолімпійських видів спорту і видів спорту серед осіб з інвалідністю. Але станом на початок травня виникла необхідність внесення змін до переліку стипендіатів-атлетів.

Враховуючи невиконання індивідуального плану підготовки на 2023 рік – зокрема, неучасть у змаганнях, які цим планом передбачені – члени комісії підтримали пропозицію позбавити стипендії в розмірі шести прожиткових мінімумів Катерину Зелених, майстра спорту України міжнародного класу з боротьби вільної, та позбавити стипендії в розмірі чотирьох прожиткових мінімумів Ніку Шурду, майстра спорту України зі стрибків у воду.

Водночас комісією було схвалено рішення призначити стипендію в розмірі чотирьох прожиткових мінімумів майстру спорту України з боротьби вільної Микиті Гончарову – спортсмену, якого наприкінці 2022 року було включено до резервного списку претендентів на щомісячні виплати з бюджету Донецької області. Микита є представником міста Бахмут, входить до складу національної збірної команди України, у минулому році посів перше місце на міжнародному турнірі. У 2023-му він підтвердив свою майстерність, здобувши звання чемпіона України серед спортсменів до 23 років та виборовши бронзову медаль на чемпіонаті Європи U23.

Відзначимо, що засідання комісії з відбору претендентів на призначення стипендій спортсменам і тренерам Донецької області проводяться за потреби. Зміни у переліках стипендіатів серед атлетів, відповідно до затвердженого Положення, передбачено в разі порушення навчально-тренувального процесу, порушення вимог антидопінгового законодавства, невиконання індивідуального плану підготовки, припинення виступів за Донецьку область або дискваліфікації.

Поділитися

теги: >

Наші партнери