Олімпійські ігри в Парижі

2022-01-24

Ольга Саладуха завершила змагальну кар’єру й започаткувала турнір «Кубок Білої пантери»

22 січня 2022 року видатна спортсменка Донецької області з легкої атлетики Ольга Саладуха урочисто попрощалася зі змагальною кар’єрою, багатою на яскраві здобутки найвищого рівня – «бронзу» Олімпійських ігор 2012 року, «золото» чемпіонату світу 2011 року, чемпіонатів Європи 2010, 2012, 2013, 2014 років. Завершивши свій 30-річний спортивний шлях, Саладуха передала естафету молодому поколінню майбутніх чемпіонів, започаткувавши нові змагання «Кубок Білої пантери».

З метою подякувати Ользі за її блискучу кар’єру та привітати з новим етапом життя, на свято в Київський легкоатлетичний манеж завітало багато почесних гостей. Серед них і чимало представників рідної Донецької області: керівництво спорту, атлети і тренери.

«Спортивна спільнота Донеччини щиро пишається своєю легендарною легкоатлеткою – Ольгою Саладухою, яка всю свою змагальну кар’єру представляла рідний регіон. Сьогодні Ви є прикладом для багатьох наших спортсменів, тією яскравою зіркою, на яку рівнятиметься молоде покоління. У цей урочистий день маю честь передати Вам теплі вітання від голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка. Усі земляки, Ваші віддані вболівальники, сьогодні раді згадати миті Ваших міжнародних тріумфів, розділити незабутні емоції та побажати міцного здоров’я, успіхів у новій сторінці життя», – сказав начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимир Мицик. Він передав Ользі та її багаторічному незмінному наставнику, заслуженому тренеру України Анатолію Бойку спеціальні нагороди «Знак пошани Донецької обласної державної адміністрації».

Пригадуючи те, як прийшла в легку атлетику, Ольга Саладуха розповіла, що коли побачила доріжки й сектори, одразу зрозуміла, що це її світ, який потім перетворився на Всесвіт. Вона також пригадала, як побачила на День народження у якості подарунку легкоатлетичне взуття, як і досі пам’ятає ті відчуття та як сказала собі, що стрибатиме так далеко, як ніхто й ніколи. А сьогодні вона робитиме все для того, аби об’єднати дітей, надихнути й мотивувати їх займатися спортом. І в якості одного з подарунків для найкращих з них стали саме ваучери на спортивне взуття.

Участь у першому «Кубку Білої пантери» взяли юнаки й дівчата 2007-2008 та 2009-2010 років народження, які змагалися з усіх стрибкових дисциплін – стрибків у довжину, висоту, потрійного та з жердиною.

«Стільки емоцій і вражень за такий короткий час давно не відчувала, це можна порівняти хіба що з Чемпіонатом світу чи Олімпіадою, – резюмувала свій особливий день Ольга Саладуха. – Я дякую усім, хто був поруч! Особлива вдячність Анатолію Григоровичу Бойку – тренеру на все життя. Мої перемоги – це його праця, його талант, його віра в моє майбутнє! Сьогодні трохи сумно, що завершилася ціла епоха в житті. Але я натхненна юними спортсменами та спортсменками, які взяли участь в наших змаганнях. Вони – наша надія і наша гордість. Вони прославлять країну та реалізують свої таланти. Вони – майбутнє української легкої атлетики! Я йду з професійного спорту, але він і далі для мене рідний. Завжди, чим зможу, допоможу спортсменам, яким потрібна підтримка. Як народний депутат і далі працюватиму над тим, аби наш спорт розвивався. Будували інфраструктуру, захищали соціальні права спортсменів, мотивували молодь, гідно нагороджували тренерів. Перегортаю нову сторінку в житті, але на ній так само великими літерами написано «СПОРТ».

Довідково

Ольга Саладуха – заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, почесний громадянин Донецької області, повний кавалер Ордену княгині Ольги.

Народилася 4 червня 1983 р. у місті Донецьк. Родина Ольги не була спортивною, але тітка займалась художньою гімнастикою. З дитинства дівчина мріяла займатися цим красивим видом спорту, та доля склалася по-іншому. Маленьку талановиту дівчинку запримітили вже на уроках фізкультури у школі. У 1994 р. перша тренерка Зоя Олексіївна Бойко запросила Ольгу на заняття з легкої атлетики у спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву № 1 з легкої атлетики м. Донецьк. Свої перші кроки Ольга почала з бігу на 60 м з бар’єрами. Далі естафету з підготовки майбутньої чемпіонки прийняв Анатолій Григорович Бойко – з цим тренером Ольга почала засвоювати техніку потрійного стрибка, і вже у 14 років встановила рекордне світове досягнення серед однолітків – 13,33 м.

Шлях у спорті на міжнародній арені Ольга Саладуха почала з юнацького чемпіонату світу-1999, де посіла дев’яте місце. З того часу вона крок за кроком через юнацькі та юніорські змагання йшла до своєї мети. У 2003 р. Ольга Саладуха стала переможницею Кубку Європи в м. Малага (Іспанія). У наступні роки титулів додавалось все більше: переможниця Кубку Європи (2006 р. – Малага, Іспанія; 2008 р. – Аннесі, Франція), переможниця Всесвітньої Універсіади в м. Бангкок (Таїланд, 2007), чемпіонка Європи (2010 р. – Барселона, Іспанія; 2012 р. –  Гельсінкі, Фінляндія; 2014 р. – Цюрих, Швейцарія), чемпіонка Європи в приміщенні (2013 р. – Ґетеборг, Швеція), чемпіонка світу 2011 р. (Тегу, Корея), «Діамантової Ліги» 2011 р., бронзова призерка ХХХ Літніх Олімпійських ігор у м. Лондон 2012 р., бронзова призерка чемпіонату світу 2013 р. (Москва, Росія), срібна призерка чемпіонату світу в приміщенні 2014 р. (Сопот, Польща), бронзова призерка чемпіонату Європи в приміщенні 2019 р. (Глазго, Велика Британія). Учасниця Олімпійських ігор 2008, 2016 та 2020 рр.

Поділитися

теги:

Наші партнери