Олімпійські ігри в Парижі

2021-12-13

Олімпійські перспективи плавання та стрибків у воду в Донецькій області

Чергове онлайн-засідання Координаційної ради з питань олімпійської підготовки та забезпечення олімпійців Донецької області, що відбулося 10 грудня під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимира Мицика, присвятили розгляду плавання та стрибків у воду.

«Донеччина має дуже гарні традиції з розвитку водних видів спорту, регіон славиться своїми олімпійцями з плавання. Але з 2014 року довелося розпочинати майже «з чистого аркуша». І тільки наше бажання, завзятість, віра у свої сили зможуть змінити нинішню ситуацію на краще, вийти на рівень світових результатів. Розуміємо, що часи змінюються, конкуренція збільшується, але сьогодні в області чимало робиться задля розвитку спорту. Це і забезпечення атлетів стипендіями, і покращення інфраструктури – найближчим часом після масштабної реконструкції відбудеться відкриття єдиного критого в регіоні 50-метрового басейну «Нептун» у місті Маріуполь, а в першій половині 2022 року очікується введення в експлуатацію 25-метрового басейну «Н2О-Classic» у Краматорську», – відзначив Володимир Мицик.

Про перспективи Донеччини в плаванні розповіли директор Обласної дитячо-юнацької спортивної школи з плавання та синхронного плавання Донецької обласної організації ФСТ «Україна», голова відокремленого підрозділу громадської організації «Федерація плавання України» в Донецькій області Володимир Мізін і тренер-викладач Школи вищої спортивної майстерності Олександр Конжуков. Питання підготовки спортсменів зі стрибків у воду – кандидатів на участь у Іграх ХХХІІІ Олімпіади 2024 року в Парижі (Франція) висвітлив тренер-викладач ШВСМ Анатолій Головань.

На сьогоднішній день до списку спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у Паризькій Олімпіаді, який було схвалено на регіональному рівні 27 жовтня, включено 4 представників плавання (перспективна група – Олександр Денисов із Соледару, Микита Жиров, Ольга Медведєва та Данило Чобанян із Маріуполя) і 2 представників стрибків у воду (провідна група – Станіслав Оліферчик, перспективна група – Ніка Шурда з Маріуполя).

На період реконструкції головного басейну «Нептун» у Маріуполі (осінь 2019 року – кінець 2021 року) члени збірної України з плавання та стрибків у воду від Донецької області проводили підготовку за межами регіону. Попри це, у їх активі – низка нагород чемпіонатів України різних вікових категорій. Серед нагальних питань, що потребують вирішення: залучення нових тренерських кадрів, ефективне функціонування відділення плавання в Донецькому обласному спеціалізованому фаховому коледжі спортивного профілю ім. С. Бубки, забезпечення можливості для повноцінних тренувань провідних спортсменів у оновленому басейні «Нептун» після його відкриття.

Директор КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини» Антон Діденко наголосив, що на базі центру в місті Бахмут є всі можливості для проведення поглибленого медичного обстеження спортсменів, а також навчально-тренувальних зборів з реабілітації. Завдяки цьому тренери, із залученням сучасного обладнання та за допомоги кваліфікованих спеціалістів, можуть перевірити реакцію організму спортсмена на навантаження, а також зробити якісне відновлення.

Поділитися

теги: > >

Наші партнери