Олімпійські ігри в Парижі

2022-12-02

Спортсмени Донеччини готуються представити Україну на Європейських іграх 2023 року

Одним із найпрестижніших та найбільш масових спортивних заходів 2023 року стануть III Європейські ігри, що з 21 червня по 2 липня приймуть Краків та інші міста Малопольського воєводства Польщі. І попри складні часи, які сьогодні переживає Україна через російську воєнну агресію, на цих змаганнях обов’язково буде представлена наша національна збірна і Донецька область у її складі.

Питання на перспективу стало одним із тих, яке розглянули на черговому засіданні колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

«Незважаючи на всі труднощі, спортсмени й тренери Донеччини продовжують готуватися до всіх головних змагань, аби показати найвищі результати, прославити рідний регіон і Україну. Усі ми розуміємо, що сьогодні це наш авторитет та імідж у світі. А Європейські ігри в Польщі матимуть надважливе значення в контексті виборювання ліцензій на Ігри XXXIII Олімпіади 2024 року, тож підготовці до них маємо приділити особливу увагу», – зазначив начальник управління Володимир Мицик.

На даний момент у програмі IIІ Європейських ігор затверджено 27 видів спорту:

– 19 олімпійських (бадмінтон, баскетбол 3х3, бокс, брейкінг, велосипедний спорт МТБ та ВМХ, веслування на каное, дзюдо, легка атлетика, стрільба, стрільба з лука, сучасне п’ятиборство, спортивне скелелазіння, теніс настільний, триатлон, тхеквондо, фехтування, регбі-7, плавання синхронне, стрибки у воду);

– 8 неолімпійських (пляжний гандбол, пляжний футбол, карате, кікбоксинг, падел, текбол, стрибки з трампліна, таїландський бокс Муей Тай).

Потенційно спортсмени Донецької області можуть взяти участь у 9 олімпійських видах спорту: бокс, велосипедний спорт (МТБ), дзюдо, легка атлетика, стрільба кульова, сучасне п’ятиборство, спортивне скелелазіння, триатлон, тхеквондо, а також 2 неолімпійських: карате та кікбоксингу.

Нагадаємо, що перші та другі Європейські ігри, які відбулися в 2015 та 2019 роках відповідно, були успішними для Донеччини. Спочатку в Баку спортсмени регіону здобули 12 медалей: «золото» – Аліна Махиня (боротьба вільна), «срібло» – Ігор Радівілов (гімнастика спортивна), дві бронзові медалі – Яків Хаммо (дзюдо), сім бронзових медалей – Вероніка Гришко, Єлизавета Яхно, Аліна Шинкаренко (плавання синхронне) і ще одну «бронзу» – Коу Лей (теніс настільний). Потім у Мінську атлети Донеччини вибороли 5 нагород: «золото» – легкоатлети Олексій Поздняков (двічі), Сергій Смелик і Аліна Логвиненко, «бронзу» – борець вільного стилю Олександр Хоцянівський.

Поділитися

теги:

Наші партнери