Олімпійські ігри в Парижі

2022-07-28

Спортсмени Донеччини продовжують підготовку до Олімпійських ігор 2024 року

Попри неймовірні складнощі, спочатку пов’язані з пандемією коронавірусу, а сьогодні з війною російського агресора проти України, атлети і тренери Донецької області не припиняють готуватися до найпрестижніших спортивних стартів – Ігор XXXIII Олімпіади, які заплановано провести в Парижі з 26 липня по 11 серпня 2024-го, та XVII літніх Паралімпійських ігор, що мають пройти опісля з 28 серпня по 8 вересня.

Рівно за два роки до старту Олімпійських ігор-2024 під головуванням начальника управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Володимира Мицика відбулося відповідне засідання Координаційної ради, на якому обговорили актуальні питання, що виникають у підготовчому процесі.

«Маємо усвідомлювати, що до Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 року часу залишилося зовсім мало, але ми повинні рухатися вперед попри всі випробування, що випали на долю України та українців, у тому числі спортсменів. Наші Збройні Сили мужньо виборюють незалежність держави, її суверенітет та територіальну цілісність, і ми маємо відповідати на спортивному фронті завзятості наших воїнів», – зазначив Володимир Мицик.

У рамках засідання було розглянуто питання щодо списків спортсменів Донецької області – кандидатів для участі в майбутніх Олімпійських та Паралімпійських іграх, і запропоновано внесення змін, пов’язаних із різними причинами: закінченням кар’єри, переходом до іншого регіону, відсутністю високих спортивних результатів або неможливістю їх досягнення в перспективі. Вилучення спортсменів зі списку та їх додавання, переміщення з елітної до провідної групи має бути зафіксовано в новому переліку, що необхідно затвердити на черговому засіданні колегії управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

Особливу увагу на засідання наголосили на вчасному складанні й чіткому дотриманні індивідуального плану підготовки спортсменів. При цьому триватиме постійний моніторинг місцезнаходження олімпійців та паралімпійців, відбуватиметься сприяння їх повноцінній підготовці в безпечних населених пунктах України та за кордоном.

Окремим питанням на Координаційній раді розглянули медичне обстеження і супроводження атлетів. Цю роботу продовжують виконувати працівники комунального некомерційного підприємства «Донецький регіональний центр спортивної медицини», що наразі функціонує в смт Любешів Волинської області, у тому числі, у дистанційній формі за допомогою обмінної карти.

Основними особливостями Олімпійських ігор 2024 року будуть: абсолютна гендерна рівність (серед учасників буде по 50% чоловіків і жінок), збільшення кількості змішаних за статтю видів програми та зменшення загальної квоти спортсменів до 10500. Ліцензійний відбір на Ігри, що буде напрочуд складним, для представників Донеччини з деяких видів спорту вже розпочався, у інших видах спорту стартує в 2023-му.

«У сьогоднішніх дуже непростих умовах гідна фінансова підтримка спорту Донеччини стала можливою завдяки продовженню минулорічних напрацювань очільником обласної державної адміністрації Павлом Кириленком. Атлети і тренери водночас віддячують своєму регіону та Україні успішними виступами на міжнародних змаганнях – протягом 2022 року вже здобуто 254 медалі, з яких 118 золотих. Наші серця сповнюються гордістю кожен раз, коли лунає гімн України та майорить державний прапор. І ми маємо разом докласти максимум зусиль, аби продовжити у 2024-му на Іграх у Парижі переможну ходу українських спортсменів, яку вони набрали на цьогорічних Дефлімпійських та Всесвітніх іграх», – резюмував Володимир Мицик.

Поділитися

теги:

Наші партнери