Олімпійські ігри в Парижі

2023-07-22

Легкоатлетка Донеччини Дар’я Дубенець в Ужгороді підготувалася до Європейського юнацького олімпійського фестивалю

З 3 по 21 липня на стадіоні «Авангард» у місті Ужгород відбувся навчально-тренувальний збір спортсменів національної команди України з легкої атлетики, метою якого стала підготовка до міжнародних змагань 2023 року.

Від Донецької області участь у зборі взяла Дар’я Дубенець із Дружківки – вихованка Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, атлетка Школи вищої спортивної майстерності та спортсменка-інструкторка Донецької обласної штатної команди резервного спорту. 16-річна дівчина разом зі своєю тренеркою Ольгою Лук’яновою провели фінальну підготовку до XVII літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю. У словенському Маріборі Дар’я виступить на біговій дистанції 2000 метрів з перешкодами (25 липня пройде кваліфікація, 27 липня – фінал).

«Мій 2023 рік розпочався із підготовчого збору в Мукачеві, – розповідає Дар’я Дубенець. – У рамках зимового сезону в мене був лише один старт у Києві, але він склався для мене не надто вдало. Літо видалося ж набагато більш активним і плідним. На командному чемпіонаті України (серед юнаків та дівчат 2006 р.н. і молодше) я пробігла 1500 м та 800 м, проте і там також зробила багато помилок. Та вже за два тижні опісля я виступила на командному чемпіонаті України серед юніорів, де бігла ті ж дистанції. На 1500 м я відразу захопила лідерство, тримаючи заданий темп. Спокійно фінішувавши, я навіть не знала, який у мене результат. Дивлюся на табло і бачу цифри 4:32.92 – думаю, чий це час? Переводжу очі далі – бачу своє прізвище. Ось так я стала кандидатом у майстри спорту України! Це була мить справжньої радості та щастя! На наступний день я ще виконала норматив КМС на 800-метрівці, де я вже була більш впевнена у своїх силах та підсумковому результаті (2:13.81). Щодо дистанції 2000 метрів з перешкодами – вона має свої особливості й потребує ретельної підготовки. Попрацювавши над бар’єрами напередодні особистого чемпіонату України (серед юнаків та дівчат 2006 р.н. і молодше) та виступивши на цих змаганнях із часом 6:45.75 за нормативом КМС, відчуваю себе на стипль-чезі вже нормально.

Минулого року поїздка на XVI літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль у словацьку Банську Бистрицю виявилася для мене міжнародним дебютом. Я подивилася стартовий лист на 800 м – і побачила дуже високі результати у суперниць, тому на початку дистанції побоялася виходити вперед. А треба було спробувати, бо потім я потрапила «в коробку», через що втратила багато часу. Сама ж атмосфера на змаганнях торік була дуже класною, тому я з нетерпінням чекаю цього неймовірного досвіду! А щодо виступу в Маріборі – сподіваюся, що все складеться вже по-іншому».

«Познайомилась я з Дар’єю, коли їй було 9 років, – відзначає тренер Обласної комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Ольга Лук’янова. – З метою набору дітей до відділення легкої атлетики я прийшла в ЗОШ, де вона навчалася. Дар’ю порекомендував вчитель фізичного виховання, і дівчина дійсно вирізнялася серед однолітків. Але спочатку вона віддавала перевагу танцям, у цьому її також підтримували батьки. Лише через рік після нашого знайомства мені вдалося-таки переманити Дар’ю цілеспрямовано в легку атлетику. А коли вона виграла перший свій старт – бажання займатися тільки збільшилося.

З Дар’єю мені завжди легко працювати, вона ділиться своїм самопочуттям, роботу над помилками виконує одразу. Їй легше даються дистанції на витривалість, вона добре біжить бар’єри, і складнішим є спринт. Звичайно, спортсмен також має пройти труднощі перехідного віку і не піддатися різним спокусам… Але наразі Дар’я дисципліновано виконує свій індивідуальний план підготовки, який для неї складають я та її другий наставник – тренер-викладач Школи вищої спортивної майстерності, заслужений тренер України Костянтин Степанцов.

На зборі в Ужгороді напередодні Європейського юнацького олімпійського фестивалю головним завданням було втримання набутої фізичної форми. Бо на відбірковому чемпіонаті України вона вже показала сильний результат на 2000 м з/п. Будемо вірити, що Дар’ї цей час вдасться покращити!».

Відзначимо, що XVІІ Європейський юнацький олімпійський фестиваль – це найбільша мультиспортивна подія для юних атлетів віком від 14 до 18 років. Змагання відбудуться з 23 по 29 липня 2023 року в місті Марібор (Словенія). Склад збірної України для участі у ЄЮОФ налічує 56 спортсменів, серед яких є дві представниці Донецької області. Окрім Дар’ї Дубенець, на фестивалі виступить легкоатлетка з Маріуполя Марина Ковтунова – вихованка міської КДЮСШ «Олімпія», атлетка Школи вищої спортивної майстерності Донецької області, спортсменка-інструкторка Донецької обласної штатної команди резервного спорту, яка спеціалізується на стрибках у висоту (27 липня відбудеться кваліфікація, 29 липня – фінал).

Поділитися

теги: > >

Наші партнери