Олімпійські ігри в Парижі

2020-10-23

У Києві відкрили «зірку» на честь Ольги Саладухи

22 жовтня в Києві на «Площі Зірок» відбулося відкриття трьох нових зірок для видатних спортсменів України. Одна з них – на честь вихованки Школи вищої спортивної майстерності Донецької області, заслуженого майстра спорту України з легкої атлетики Ольги Саладухи.

У змаганнях з потрійного стрибка Ольга виграла бронзову медаль Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні, у 2011 році стала чемпіонкою світу в Тегу (Корея), з 2010 по 2014 роки тричі поспіль здобувала звання чемпіонки Європи – у Барселоні (Іспанія), Гельсінкі (Фінляндія) і Цюриху (Швейцарія). У активі Саладухи також перемоги на Кубках Європи 2003, 2006, 2008 років, Всесвітній Універсіаді 2007 року, чемпіонаті Європи в приміщенні 2013 року. Спортсменка є учасницею Олімпійських ігор 2008, 2016 років і виконала норматив для участі в Олімпійських іграх, що заплановано провести влітку 2021 року в Токіо (Японія). Її перший тренер – Зоя Олексіївна Бойко, особистий наставник з 13 років – Анатолій Григорович Бойко. Особистий рекорд у потрійному стрибку – 14.99 м.

«Мабуть, не помилюся, сказавши, що для кожного спортсмена найголовнішим є визнання. А зірка саме таким і є. І за кожною зіркою, кожною медаллю стоїть багато людей. Це моя родина, тренери, лікарі, масажисти – всі ті, хто допомагав мені працювати упродовж стількох років. Я 28 років присвятила спорту, і очі наповнюються сльозами радості через те, що все це було не даремно. Хочу подякувати організаторам цього заходу і всім причетним за те, що вони підтримують цю ідею, за те, що ми можемо надихати і розвивати нашу молодь. З власного досвіду хочу сказати, що потрібно вірити у свої сили. Якщо ви дійсно чогось хочете, це обов’язково здійсниться», – сказала Ольга Саладуха на урочистому заході.

Окрім Саладухи, іменні «зірки» цього дня також отримали колишній футболіст і тренер київського «Динамо», володар Кубка кубків та Суперкубка УЄФА 1975 року Леонід Буряк та найтитулованіший український стрибун у воду, бронзовий призер Олімпійських ігор-2008 Ілля Кваша.

Усього на «Площі зірок» біля ТРЦ Gulliver (перетин бульвару Лесі Українки, вулиці Еспланадної та Спортивної площі) станом на сьогодні відкрито 55 табличок, серед яких 32 присвячено постатям сфери спорту. Окрім Ольги Саладухи, Леоніда Буряка та Іллі Кваші, це Сергій Бубка, Олександр Абраменко, Ігор Бєланов, Дар’я Білодід, Олег Блохін, Валерій Борзов, Альбіна Дерюгіна, Ірина Дерюгіна, Наталія Добринська, Михайло Зав’ялов, Яна Клочкова, Юлія Левченко, Валерій Лобановський, Ольга Лящук, Станіслав Медведенко, Ірина Мерлені, Олена Підгрушна, Віктор Постол, Ганна Різатдінова, Михайло Романчук, Лариса Соловйова, Анжеліка Терлюга, Олександра Тимошенко, Світлана Трифонова, Ігор та Зінаїда Турчини, Ольга Харлан, Дмитро Христич, Ігор Цвєтов, Андрій Шевченко.

Ідея щодо влаштування «Площі Зірок» почала втілюватися в реальність у 2015 році, пам’ятні знаки отримують за внесок лауреата в кіно, музику і спорт. На кожній зірці знаходиться QR-код, який веде на сторінку проєкту і розповідає про досягнення лауреата. Зірки з’являються за результатами кількох етапів відбору, заснованих на рекомендаціях експертної комісії – представників громадськості, експертів медіаринку, представників ГО «Спільна Перемога» і ТРЦ Gulliver.

 

Фото – (с)Іван Вербицький, ТРЦ Gulliver

Поділитися

теги:

Наші партнери