Олімпійські ігри в Парижі

2021-12-09

Легкоатлет Сергій Смелик: «Чим більше вакцинованих, тим простіше медикам у боротьбі з вірусом»

Наприкінці 2019 року весь світ сколихнув вірус COVID-19, що суттєво вплинуло на плани спортсменів і проведення змагань. Подолати невизначеність допомогло винайдення вакцини, завдяки чому сьогодні можна спокійно налаштовуватися на найважливіші турніри. Провідний легкоатлет Школи вищої спортивної майстерності Донецької області Сергій Смелик розповів, якою особисто для нього виявилась підготовка до Олімпійських ігор у Токіо.

«Загалом не було жодних гарантій, що Ігри XXXII Олімпіади пройдуть навіть у 2021 році. Ми тренувалися та сподівалися, що змагання все ж таки відбудуться в умовах пандемії. І за підсумками ґрунтовного опрацювання питання Міжнародний олімпійський комітет прийняв рішення про проведення Ігор з урахуванням низки заходів безпеки.

Однією з рекомендацій для кандидатів на участь у Олімпійських іграх була вакцинація. Зважаючи на тривалу та виснажливу підготовку до цих змагань, щоб убезпечити своє оточення, я для себе вирішив правильним зробити вакцинацію напередодні Ігор. Нехай вона і не дає стовідсоткової гарантії від захворювання, але є всесвітньо визнаним запобіжним заходом.

У рамках масового щеплення для членів збірних команд України, що проводилося під патронатом Мінмолодьспорту та НОК України, першу дозу вакцини я отримав наприкінці травня поточного року, другу дозу – у червні. Тоді вакцинувалася більшість спортсменів, які готувалися до поїздки в Токіо. Якихось особливих відчуттів після щеплення у мене не було – лише трохи «тягнуло» плече. Щодо спортивної форми, то функціонально начебто все було в порядку. А результати обстеження на антитіла до ковіду показали їх наявність в організмі.

Свій виступ на Олімпійських іграх у Токіо можу оцінити як непоганий, враховуючи ті умови, в яких довелося готуватися. У бігу на 200 метрів серед 58 учасників я посів 25 місце з 17-тим результатом у кваліфікаційних забігах. Загалом мені забракло лише 0.002 секунди, щоб вийти у півфінал.

У 2022 році хотілося б виступити в складі чоловічої естафетної команди України 4×100 м на чемпіонаті світу, що планується провести в Юджині (США). Окрім цього, необхідно підводити себе до особистих та естафетних змагань чемпіонату Європи, що за планом має відбутися в Мюнхені (Німеччина). Попереду – важкий підготовчий період, і, будемо сподіватися, що нездоланних перешкод на цьому шляху не буде.

В цей непростий час я хочу порекомендувати всім добряче поміркувати над важливістю вакцинації. Обов’язково людина має йти на це усвідомлено. Моя думка – чим більше буде вакцинованих, тим простіше нашій медичній системі буде на цій «війні» з вірусом. Дуже хочеться вірити, що людство якнайшвидше зможе знайти «спільну мову» з вірусом, і життя повернеться в спокійне русло».

Поділитися

теги:

Наші партнери