Олімпійські ігри в Парижі

2021-11-10

Легкоатлетка Вікторія Ткачук: Вакцинація дозволяє спокійно готуватися до найважливіших змагань

Для легкоатлетки Школи вищої спортивної майстерності Донецької області Вікторії Ткачук 2021 рік запам’ятається назавжди – першим у кар’єрі фіналом Олімпійських ігор, кількаразовим оновленням особистого рекорду з бігу на 400 м з бар’єрами, що на сьогодні складає 53.76 секунд. Усі її досягнення припали на непростий час: світ переживає пандемію COVID-19, найефективнішим інструментом у боротьбі з яким Всесвітня організація охорони здоров’я вважає щеплення.

«Коронавірус вплинув зокрема і на підготовку спортсменів до сезону, – говорить Вікторія Ткачук. – Я хвилювалася, щоб не захворіти на закордонних змаганнях: по-перше, це ризик залишитись у якійсь країні на карантині, по-друге, це ризик наразити на небезпеку свою родину. Це реально могло б завадити участі в найважливіших спортивних стартах. Найбільш дієвим засобом захисту в умовах пандемії у світі визнано вакцинацію, тому коли у мене з’явилася така нагода – зробила це.

Можливість щепитися від ковіду я мала в рамках підготовки до олімпійського сезону для членів збірних команд України з різних видів спорту, згідно з рекомендаціями Міжнародного олімпійського комітету. Першу дозу вакцини отримала на початку травня, а другу – на початку червня, буквально за кілька днів до виїзду на європейські турніри. На змаганнях відчувала себе добре, і вже 7 червня у Празі з кращим результатом сезону виконала норматив на Олімпійські ігри в Токіо.

Сумнівів щодо щеплення у мене особисто не було. Вважаю, що якщо вакцина затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я, якщо вона пройшла ретельну перевірку знаними лікарями – найбільшими професіоналами у своїй сфері, то є цілком безпечною для людини. А такі реакції на вакцину, як біль на місці щеплення й короткострокове підвищення температури тіла, є лише свідченням того, що організм вибудовує захист від інфекції. І вони є не більшими, ніж на вакцину від інших хвороб.

Я би рекомендувала вакцинуватися від ковіду, тому що щеплення на сьогодні дає гарний результат у зменшенні кількості хворих. Чим більше людей отримає вакцину – тим менше заповнюватимуться лікарні. Завдяки вакцинації ми маємо можливість повернутися до спокійного життя. А спокійне життя – це, у першу чергу, коли всі здорові».

Поділитися

теги:

Наші партнери